I důchodci u nás podnikají a drží nad vodou mnohé byznysy!


Velká část důchodců podnikatelů je z řad těch, které začínali podnikat u nás po revoluci a nyní se dostávají do důchodového věku. Statistiky a dostupné informace na internetu uvádí, že, jak bylo uvedeno v úvodu, u nás podniká téměř dvě stě tisíc živnostníků seniorů. Naopak mladí pomalu do podnikání přestávají chodit a raději se drží zaměstnání ve velkých a stabilních firmách. Podle statistik tak u nás podniká více lidí starších 61 let než lidí mladších 36 let.
brýlatý senior.jpg
Podnikání důchodců je potřeba u nás řádně podporovat, protože pokud tak naše země neučiní, brzy se dostaneme do situace, že budeme mít problémy všichni, nejen tito důchodci. Úbytek živnostníků mladého věku by tak mohl způsobit dostupnost drobného obchodu, řemesla či malého zemědělství.
Největší překážkou pro zvýšení počtu podnikajících důchodců se stává narůstající byrokracie, omezení a zákazy, se kterými si sami neumí živnostníci vyššího věku poradit. Až 40 % svého pracovního času stráví běžný živnostník administrativou, namísto toho, aby se koncentroval na výkon své obchodní činnosti. 
Podle odborníků je potřeba živnostníkům ulehčit práci a podnikatelům v důchodovém věku i daňově vyjít vstříc.
senior s otazníky.jpg
Maloobchod je v kurzu
Důchodci, kteří podnikají čekají oporu nejen v rodině, ale také od státu a úřadů, což se neděje. Informace, které jsou dostupné nám všem často zůstávají důchodcům utajeny, vzhledem k rychle se vyvíjející informační technologii.
Nejvíce aktivních je v oboru malého obchodu, administrativě a samozřejmě pedagogice, výrobě a hlavně poradenství.
Na těchto zkušených osobách je třeba si vážit nejen zkušeností, ale také spolehlivosti a zodpovědnosti. Může se stát, že rychlost práce či využívání nových technologií není tak dobrá, jako u mladších ročníků, nicméně zmíněné klady těchto pracujících mnohonásobně převýší zápory.
Z toho důvodu se osoby starší šedesáti let v posledních letech udržují ve firmách i jako zaměstnanci na zkrácené úvazky či na plné úvazky.
Mladí nejsou tahouny ekonomiky
Podle všeho se dá říci, že aktivní senioři celkové přispívají naší ekonomice více než momentálně vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří se narodili a dospěli po revoluci. Tito bývají totiž nedbalými, nezodpovědnými zaměstnanci s velmi vysokým sebehodnocením neodpovídajícím svým pracovním výkonům a s nulovou sebereflexí.
 

Nebojte se e-shopu

Je běžné, že maminky na mateřské dovolené si obvykle hledají nějakou brigádu. Jednak rodičovský příspěvek není nijak závratný a jednak maminka, která řeší jen pleny a kojení prostě potřebuje zaměřit svou pozornost jiným směrem. Dítě, případně děti a manžel jsou sice na prvním místě, ale rozhodně nejsou na jediném místě.
vánoční nákupy přes  smartphone
Ostatně, když ženě skončí mateřská, její situace je ještě obtížnější. Přichází o rodičovský příspěvek, který je její jediný příjem a pokud se nemá kde vrátit, stává se z ní nezaměstnaná. Ovšem vzhledem k tomu, že kvůli malým dětem potřebuje jen ranní směny, je v podstatě téměř nezaměstnatelná. Mnohé maminky se snaží řešit tuto situaci tím, že si shánějí nějaké brigády v podobě uklízení nebo jednoduchou administrativní prací. Ale proč paběrkovat, když můžete začít vydělávat.
 

Úspěšné podnikatelky a obchodnice

V Česku najdeme mnoho úspěšných podnikatelek a obchodnic, které vydělávají opravdu slušné peníze a jsou ve svém oboru velmi úspěšné a respektované. Když se mnohých z nich zeptáte, jak začínaly, tak Vám odpoví, že si v době mateřské dovolené zařídili e-shop s tím, že nemají co ztratit.
Opravdu je možné vydělávat peníze z pohodlí domova. Váš byt může sloužit dočasně zároveň jako sklad, samozřejmě za předpokladu, že nebydlíte v jednopokojovém bytě.
odmítnutí nákupu
Zkuste to i Vy. I Vy nemáte co ztratit. A jaké zboží byste měli volit? Musíte si samozřejmě udělat průzkum trhu, ale určitě je vhodné takové zboží, u kterého je minimální riziko reklamace a poměrně krátká doba spotřeby. Například o takovou levnou elektroniku je zájem stále, ale z reklamací byste se dříve či později docela zbláznili, protože současná elektronika je bohužel poměrně kazová. Dobře se prodávají přírodní kosmetika a drogerie, bio produkty, potřeby do domácnosti, zdravá výživa, pomůcky na tvoření, oblečení (také riziko reklamací, protože dáma s velikostí 46 se tu a tam domnívá, že 42 jí bude dobrá).

Na výlet do Cornwallu poznávat přírodu

Tato nepříliš častá destinace pro dovolenou či výlet nabízí výhodný krok dopředu pro ty, kteří nevědí, jak obzvláštní nabídky svých cestovních služeb.

Eden Project
Tento skvost turista odhalí v jihozápadní části Anglie v hrabství Cornwall. Mezi odvážný projekt upozorňující na ekologické nebezpečí, které lidstvu hrozí a nabádá k ohleduplnosti se řadínejvětší skleníkový komplex světa Eden. Cílem je ochrana velkého množství rostlinných druhů naší planety. O vztahu lidstva k rostlinám promlouvá vzdělávací centrum „Core“. Zde si návštěvníci mohou interaktivní cestou ukázat negativní dopady lidské činnosti. Dále je možnost přípravy čerstvé ovocné šťávy přímo z rostliny. Není zde opomenuta ani recyklace. Zájemci si zkouší vytvořit eko hudební nástroje z odpadních materiálů. Zahradní areál je šetrný k přírodě. Energie je získávána z větrné elektrárny a maximálně se využívá dešťová voda. Celé toto dílo je postaveno na nevyužité jámě kaolínu. Každý skleníkový dóm v sobě skrývá jedno z podnebných pás: tropický deštný prales, subtropickou i středomořskou část.
st ives přístav
Pokud se turista vydá z národního parku New Forest na delší túru, pak je mu určena turistická trasa SouthWest Coast Path, která je svou délkou 960 kilometrů nejdelší britskou značenou trasou vůbec. A právě zde přijíždí nadšenci, aby zdolali čtrnáctidenní okruh po cornwallském pobřeží.
Je libo vodu nebo vzduch
Čím dál tím více se do povědomí milovníků pozorování ptáků dostává původní slovo "birdwatcheři". Nyní už jen zkráceně "birdeři". Ti tráví hodiny a hodiny sledováním ptáků. Má to pro ně stejně uklidňující efekt jako pro rybáře čekání na tu správnou rybu. Západní Cornwallje na přelomu léta a podzimu vyhledávaným místem. Jednak kvůli mořským druhům, dále pak pro pozorování tažných ptáků. Turisté, kteří nepatří ke znalcům této zvířecí říše, ale rádi by absolvovali nějaké to pozorování, mohou navštívit ostrůvek Lundy, který je nejen pro své skvělé podmínky vyhledávaným místem potápěčů, ale je především hnízdištěm buřňáka, bělokura, chřástala či papuchalka. Ke strmým pobřežním útesům se přepraví pravidelnou lodní linkou. Odkud mohou sledovat přeplněné pobřežní racčí kolonie.
st ives
Ovšem ani výše zmínění rybáři nejsou o svůj zážitek ochuzeni. Rybářské výpravy mezi lodní vraky spočívající na dně zátoky spojené s lovem mořských úhořů a tresek se dají snadno domluvit v místních rybářských klubech.
Projížďky na historických kánoích, starodávných loďkácha dalších typech plavidel se nabízí návštěvníkům národního parku s přírodní rezervací v oblasti zvanéWest Country. Pro příznivce kanoistiky jsou v okolí města Exeter půjčovny kajaků. Také se zde pořádají tradiční „pádlovací akce“, případně víkendové vodácké výpravy.

Mýty a předsudky ve světě podnikání

„To je rozežraný boháč.“ „Aha, pan podnikatel, ten si přece nekoupí starou Škodovku.“ „Pan XXX podniká, ten si může dělat, co a kdy se mu zachce.“ Možná jste někdy slyšeli, nebo sami vypustili z úst podobnou větu. Možná jste také z těch, kteří vidí všechny lidi, již vybočují z normálu, jako pány světa, jako někoho, kdo pohrdá ostatními, užívá si několikrát ročně dovolené a kupuje si nejdražší koňaky. Jak si ale ukážeme, tahle nálepka ani zdaleka nesedí na všechny, kdo koketují s byznysem.
 podnikání ženy
Co si myslíme o takových lidech a jejich domnělých výhodách a životním štěstí, ale realita je většinou jiná?
 
·         Spousta volného času
Závidíme podnikatelům, že nemusí každý den v šest ráno „píchat“ příchod do fabriky, neuvědomujeme si ovšem, že takoví lidé ve většině případů nepracují 8 hodin denně, ale mnohem déle. Minimálně tedy prvních pár let, než se „zajedou“, ale i tehdy si většinou příliš neodpočinou, neboť svět je plný změn, které je třeba neustále monitorovat a jednat v souladu s nimi.
 
·         Peněz jako želez
Jistě, jako podnikatel máte šanci vydělat si několikanásobně více, než jako běžný zaměstnanec. Zároveň však nemáte jistotu stálého výdělku. Vlivem velkých investic tak často takoví lidé nemají v okamžitých peněžních zásobách téměř nic a musí doufat, že se jim vložené náklady co nejrychleji vrátí.
 
·         Žádné starosti
Ano, málokterý zaměstnanec to má v práci jednoduché. Ale nehoní se mu stále dokola hlavou, jestli se mu vrátí investovaný milion, nebo jestli jen vyhodil do vzduchu a už jej nikdy neuvidí. Lidé v business musí stále přemýšlet na finanční spirálou a zvažovat veškerá pro a proti, což jej stojí velké množství sil, času a často, bohužel, také spánku.
 pracovní stanice
·         Dovolené, kolik se vám zlíbí
Jsou tací, co jsou „za vodou“. Odpracovali si dvacet let a teď prodali podíl někomu jinému, nebo si prostě najmou pracovní sílu, která odedře vše potřebné. Devět z deseti podnikatelů vám ovšem potvrdí, že minimálně hezkých prvních pár let podnikání mohou zapomenout na jakoukoliv dovolenou a pracují 7 dní v týdnu.
 
Tak co, stále máte pocit, že podnikání je hračka?

Správný podnikatel by se měl umět chovat ke svým zaměstnancům

Podařilo se Vám vybudovat firmu nebo podnik takřka z ničeho, Vaše firma má již stabilní místo na trhu, jste v podnikání úspěšní, ale to mnohdy lidi svede k tomu, že začnou být nadřazení, myslí si o sobě, že jsou „něco víc“ a nechovají se správně ke svým zaměstnancům, rozhodně, abyste si své dobré místo na podnikatelském poli udrželi, se nezařaďte mezi ně, právě i díky svým zaměstnancům jste možná tak úspěšní.
potřesení rukou
Jak by se správný podnikatel měl ke svým zaměstnancům chovat:
1)      V první řadě si musíte uvědomit, že zaměstnanec není Váš sluha, ale spíše něco jako menší obchodní partner, není to tak, že když Vy mu platíte, můžete si na něm vybít veškerou zlost, když ráno špatně vstanete, zaměstnanci, které jste si vybrali, jistě nejsou hloupí, tudíž si to dlouho nenechají líbit a utečou Vám ke konkurenci, pokud si myslíte, že jako mávnutím proutku najdete jiné, možná, do určité doby, než se o Vás roznese, že jste šéf „diktátor“ a nikdo o zaměstnání u Vaší firmy nebude stát, nehledě na to, že každé zaškolení nového zaměstnance Vás bude stát další peníze navíc.

2)      Také byste měli být ke svým zaměstnancům spravedliví, a ne například upřednostňovat jednu ženu mezi ostatními, jen proto, že Vám připadá přitažlivější, pokud taková situace nastane, danou ženu můžete pozvat na večeři nebo na víno, ale v práci byste si k ní měli zachovat stejný přístup jako k ostatním.

3)      Vaši zaměstnanci chodí do práce proto, aby si v první řadě vydělali na živobytí. Vy pak rozhodujete, zdali budou pracovat v příjemném prostředí, dobrém kolektivu a zda budou mít motivaci, u nás bývá ovšem zvykem sledovat své zaměstnance kromě toalet snad všude, a i tam se většině zaměstnavatelů zdá, že jsou moc často a moc dlouho, zakazovat zaměstnancům internet, čtení pošty apod., také patří mezi zvyky dnešních podnikatelů. Vyhněte se tomu, pokud Vaši zaměstnanci i přes tohle plní své povinnosti správně a dodržují termíny, zbytečně je „nebuzerujte“, jinak budou chodit do Vaší firmy jen proto, že musí, a práce by je měla také bavit, aby podávali lepší a lepší výkony, raději vyhlaste soutěž o nějakou hodnotnou cenu, třeba kdo dříve splní zadaný úkol.
zamyšlený podnikatel
4)      Nebojte se slyšet od svých zaměstnanců kritiku na Vaši osobu, vyslechněte ji, popřemýšlejte, klidně o tom s nimi můžete rozvést diskuzi, a následně s tím něco udělejte, Vaši zaměstnanci jsou nejbližší lidé, kteří Vás znají v práci, proto kritika od nich Vám může napovědět, v čem Vy sami děláte chyby, a není to nic špatného, děláme je všichni, ale díky nim je také můžete napravit.

Svatební salón Zoryana Stekhnovych v praze nabízí přenádherné svatební i společenské šaty!

Pořádá někdo z vašich blízkých svatbu a vy mu jdete za družičku a nemáte žádné elegantní šaty? Nebo jste jen příbuzný, či kamarád nebo kamarádka a zatím jste nenašly žádné šaty se kterými byste byli spokojení? Náš salón nabízí opravdu nádherné společenské šaty na svatby.

společenské šaty na svatbu

O salónu Zoryana Stekhnovych Paris
Zoryana Stekhnová je návrhářka svatebních i společenských šatů na svatbu. Její tým šije šaty přímo na míru, nabízí krom svatebních a společenských šatů také šaty večerní, koktejlové, plesové, ale také zásnubní, nebo šaty pro družičky.
Svatební salón Zoryana Stekhnovych se nachází v centru Prahy mezi Karlovým náměstím a Palackým náměstím.

Jaké společenské šaty nabízíme?
Například dlouhé tmavě modré společenské šaty s leskem, které mají decentní výstřih a rukávy střižené tak, že v nich budete moci odhalit svá krásná ramena. Mají rozšířenou sukni až na zem. Na tento tyl jsme vyšili mnoho nádherných krajkových arabesek, které tak velmi virtuózně schovávají nejdůležitější části vrchní části těla: Vaši hruď a Vaše bříško. Díky tělovému tylu, ze kterého je ušitý vršek šatů vypadá celý efekt jako iluze toho, že je krajka přímo naložená na Vaše tělo.

šaty na svatbu

Dále pak třeba dlouhé plesové šaty v něžné a dívčí barvě – tyto šaty jsou také s leskem mají podobný střih jako šaty tmavě modré, ale mají lehce hlubší výstřih nicméně jsou svým střihem taky velmi zajímavé. Nádherná béžová barva s rozšířenou sukní, ve které se budete cítit jako pravá princezna! Další jsou například černé šaty žíhané s rozšířenou suknicí. Tyrkysové šaty s nádhernou tmavě zelenou krajkou šité ze saténu. Nabízíme i šaty které jsou šité s užší suknicí ne tak širokou, moc krásné jsou třeba v barvě modro-růžové s rozparkem. Šité také ze saténu, celé šaty zdobí nádherné růžové, stříbrné a zelené kamínky. A spoustu dalších krásných šatů najdete na naších internetových stránkách!

Kde najít zámečnickou dílnu?

Pod pojmem zámečnická dílna si mnozí představují zámečnictví čili firmu, kde si koupíte zámek a klíče do dveří, ale jde o dva absolutně různé pojmy. Zámečnická dílna je obecný pojem pro veškerou kovovýrobu, výrobu převážně z oceli. V zámečnické dílně si můžete nechat většinou udělat menší věci pro vaši dílnu či zahradu, ale zvládnou i větší věci, jako třeba konstrukce. Zámečnické dílna bude mít na 99% svařovnu, protože vyrábět z oceli, to znamená svařovat ocelové profily a ocelové plechy. Ale můžete najít i zámečnickou dílnu, které se bude specializovat na hliník, jen to není tak obvyklé.

zámečnická dílna

V zámečnické dílně bude určitě pila na rozřezání polotovarů a základní obráběcí stroje, jako je soustruh, vrtačka a frézka. Např. zámečnická výroba Kmkdesign, tam vám zhotoví nejrůznější typy kovového schodiště, rovné, točité, jaké si budete přát. Posvařují vám nejrůznější klece, třeba i ty pro zvířata, ale hlavně ty na popelnice, na uschování vašich kol, nejrůznější přístřešky a zakrytí. Zámečnické výroba je i výroba kovových plotů, ale třeba i dveří vrat. Pokud si najdete zámečnickou firmu, která má i kovárnu, mohou vám vyrobit originální vrata i s kováním.Zámečnická dílna může být malička, co se vleze do garáže, ale také to může být velká hala, kde se budou vyrábět veliké konstrukce pro stavbu hal apod. Jde vždy o výrobu z oceli, svařování a obrábění, což jsou základní prvky zámečnické výroby.

zámečnická dílna

Hledáte firmu, která vám vyrobí kousek plotu, vyrobí vám novou součástku do přístroje, který se vám porouchal, vyrobí vám šroubek, který nemůžete nikde sehnat? Určitě nebudete mít problém, protože zámečnických dílen bude ve vašem okolí více než si myslíte. Možná i váš soused má v kůlně svářečku a soustruh a v podstatě má svou zámečnickou dílnu. Ale je řada i těch profesionálních, které vám s vaší zakázkou rádi pomohou.

Kvalitní skládací kontejner

Skládací kontejner a jeho cena, slouží k přepravování různých věcí, objektů. Využití skládacích kontejneru jsou úspěšně využívány podobně jako obytné kontejnery. Tyto kontejnery jsou stohovatelné do tří vrstev. Typy skládacích kontejnerů pro přepravu, lze rozdělit na dva typy, plné a preferované. Tyto typy se liší designem a způsobem použití. Plné jsou vybaveny plnými bočními stěnami a dnem. Preferované kontejnery jsou ty, jejichž dno a boční stěny umožňují volnou cirkulaci vzduchu.

Skládací kontejnery.

Skládací kontejner Magnum optimum, je plastový skládací kontejner. Ve srovnání je o 7% lehčí než předchozí generace a zároveň je o 12% větší díky konstrukci s dvojitou stěnou. Rozměry tohoto kontejneru jsou 1200x800x958. Tento kontejner dostupný ve čtyřech variantách, s lyžinami, nohy a nebo, jejich kombinaci. Tento skládací box se hodí téměř pro každý trh. Tento plastový kontejner splňuje všechny kvalitativní normy evropských směrnic pro velké přepravníky. Kontejner má nejvyšší pomě skládání na trhu. Tento návěs lze naložit 99 plnými kontejnery, nebo 363 prázdnými kontejnery. Výsledek je minimalizace nákladů na rezervní logistiku o 36% a snížení prostoru prázdných kontejnerů o 30% ve srovnání s předchozí generací FLC.

Plastový skládací kontejner.

Maximus je plastový box BigBox, který má rozměry 1200x1000x780, tento plastový box je ideální pro dlouhodobé skladování ovoce a zeleniny. Tento box má speciální konstrukci, která obsahuje čtyři kapsy v základě, které chrání ovoce před převrácením a poškozením. Tento box se vyznačuje vypouklými stěnami a kapsami v základě. Tento box má větší úložný prostor ve srovnání s nejvýkonnějšími RPC na trhu. Tento box je robustní a pevný. Díky tomu, že tento box má zaoblené rohy, tak je hygienický a snadno se čistí. K dispozici je v pevné perforované verzi s možností volby čtyři noh, dvě nebo tři lyžin. Pokud si chcete pořídit Kvalitní skladovací kontejnery, tak můžete na našem webu.

Kdy si na likvidaci odpadu a nepotřebných věcí pozvat profesionály


Když je toho moc

Vyklidit poloprázdný byt, kde jeho původní majitel zanechal pouze koberce, svítidla, starou chladničku a pár drobností v krabicích zvládnete sami. Někdy na to stačí vůz s tažným zařízením a přívěsný vozík. Ale co když je ve hře několik zcela zaplněných prostor různými věcmi? Něco takového se vám může přihodit například při koupi staršího domu, kde jsou ve sklepích naházené zbytky stavebního materiálu, plesnivé ovoce, nepotřebné staré sportovní potřeby, nepotřebné a nefunkční spotřebiče, stará okna a dveře atp. Nechte raději likvidaci odpadu a nepotřebných věcí na profesionálech, kteří si s tím poradí ve velmi krátkém čase.

starý dům

Když je to nad vaše síly

Každý není silák, aby se tahal s šedesátikilovou automatickou pračkou nebo se starým klavírem či starožitným nábytkem. Někdy dá zabrat i docela obyčejný větší koberec, který je obtížné rozřezat a musíte jej vynášet vcelku. Spousta předmětů v zanedbaných domech určených k rekonstrukci bývá také zašpiněná, zaprášená nebo pokrytá plísní. S tím vším profesionálové počítají a dovedou si poradit vzhledem k tomu, že používají ochranné pomůcky a mají na vyklízení i potřebnou techniku. Pro amatéra může být takový proces nad jeho síly.

vyklízení prostor

Když nemáte čas

Možná, že byste si dokázali poradit s vyklízením sami, ale nemáte na to potřebný dostatek času. Jste pracovně vytížení anebo vás tlačí čas k prodeji nemovitosti. Takovéto případy se stávají poměrně často, protože dnes je mnoho lidí zaneprázdněno kvůli zaměstnání, péči o rodiče v seniorském věku, péči o děti atp. Žít v současném světě není snadné, i když jsme obklopeni moderními technologiemi, protože je mezi námi mnoho negativně smýšlejících lidí, kteří namísto spolupráce podléhají korupci, klientelismu, závisti, různým nenávistným tendencím a dalším negativním jevům. Díky tomu jsme také častokrát ve stresu a najít si čas na odpočinek je čím dál obtížnější, natož na vyklízení nemovitostí.

Rychle, bezpečně, spolehlivě

Velké lékárenské řetězce si se zásobováním nemusí dělat takové starosti. Z centrálního skladu jim pravidelně posílají vše, co jim podle systému dochází nebo brzy dojde. Jednotlivé prodejny tak nemusí řešit komunikaci s několika různými dodavateli, pravidelně kontrolovat stavy zásob, odhadovat, kolik se čeho prodá a tomu uzpůsobit objednávky.

přepravní kontejnery

Co je na tom nejhorší? Každý dodavatel má jinou nabídku, jiné ceny, nabízí jinou úroveň služeb, jinou dodací lhůtu… Zkrátka je to opravdu náročné, udržet malou lékárnu v chodu, nejenom z hlediska zásobování. O bezpečnosti a rychlosti dopravy je snad škoda mluvit. I když existují jasné standardy pro přepravu i skladování léčiv, kontrolní orgány často nemají kapacity ověřovat, zda je všichni malí dopravci dodržují. Otázkou pak zůstává, zda jsou oni, nebo i vy, dostatečně pojištění pro případ, že by kvůli špatným přepravním podmínkám nebo chybě na straně dopravce, došlo ke znehodnocení zásilky například příliš vysokou teplotou. Takové léky jsou potom neprodejné a škody pro vás mohou být likvidační.

kamion

Naše společnost TLCargo je členem České logistické asociace z.s. a také držitelem certifikátů, které zaručují bezpečnost našich služeb. Přeprava léků je velmi specifická v tom, že je třeba dodržovat přísné hygienické normy a postupy při manipulaci s nimi. Náš personál je v přepravě léků https://tlcargo.cz/services/ důkladně proškolen, naše sklady i přepravní vozy splňují ty nejpřísnější normy a a především udržují stálou teplotu vhodnou právě pro převoz léčiv. Dbáme na udržování ideální teploty a snažíme se proces přepravy maximálně optimalizovat, aby nikde nedocházelo ke zbytečnému zdržení. Zároveň jsme také dobře pojištění pro případ nehod nebo nepředvídatelných událostí. Nestane se vám tak, že byste se dostali do ztráty jenom kvůli tomu, že kurýr uvízl v zácpě a chladicí zařízení zrovna přestalo fungovat. Orientační ceny našich služeb najdete najdete na našich stránkách. Vždy se však snažíme ke každé zakázce přistupovat individuálně a sestavit nabídku našemu klientovi na míru. Stejně tak na našich stránkách naleznete všechny certifikáty a mnoho dalších dokumentů, které dokládají naši odbornost a spolehlivost.