Postupujme rychle a tvořme weby jednoduše

Vytvořili jste spousty webových stránek v počítači a chtěli byste je publikovat? Nebo se jen snažíte naučit se něco nového? Zde se velmi jednoduše dozvíte jak začínat s tvorbou webových stránek a jak ideálně postupovat pro klidnou práci.
web developer
Co potřebujete:
·         Základní znalost HTML.
·         Základní znalost CSS.
·         Umět hledat na internetu.
·         Trocha trpělivosti.
·         Mít nějaký ten čas.
programování html
Pojďme na věc:
1.       Nejprve, než se pustíme do samotného programování, musíte mít vizi, tedy obrázek, jak vaše stránky budou vypadat. V nejideálnějším případě si vezměte tužku a papír a nakreslete si návrh a napište si kde jaký nadpis či jaký článek budete mít.
 
2.       Najděte si na internetu firmy, které nabízejí jak free doménu, tak free místo na serveru (tzv. Webhosting). Existují firmy, které nabízejí různé výhody, či kombinace možností nebo výhodné dlouhodobé ceny. Zde záleží na tom, jak moc web budete potřebovat k propagaci. Pokud bude sloužit pro osobní účely, může bohatě stačit malý prostor na vzdáleném disku (hosting) a doména 3. řádu. Pokud, ale web máte pro firmu, marketing či velkou akci je dobré zvážit více prostoru či koupit doménu 1. řádu.

žluté znaky
Tip:
ü  Někdy je velmi výhodné koupit si levnou doménu a mít zdarma místo na disku, jelikož doména končící pouze „.cz“ je mnohem lépe dostupnější nežli doména končící na „forfree.cz“ a podobně.
 
3.       Jakmile je návrh hotový stačí už jen najít ideální podklad pro vaše webové stránky. Existují servery, které nabízí tisíce šablon zdarma, které si můžete stáhnout a poupravit. Stačí zadat do vyhledávače heslo „website templates“ a vyjede vám spousty stránek s tisíci šablonami.
 
Vysvětlení:
ü  Rozdíl mezi šablonou, kterou si stáhnete, upravíte a budete publikovat na svém webu a šablonou, kterou nabízejí webové aplikace je velmi razantní. Šablony nabízené na webových aplikacích se dají upravovat velmi jednoduše to ano, ale nemůžete je upravovat, přesně jak chcete. Musíte se držet přesně daných rozměrů a před-definovatelných umístění. Na rozdíl šablonu staženou do vašeho PC můžete měnit dle libosti, jak chcete vy. K tomu potřebujete trochu lepší znalost CSS stylu nebo hodně času pro hledání jak a co pozměnit, aby se to projevilo.
 
4.       Je mnohem lepší začínat s hotovou šablonou a poupravovat si jí dle svého, nežli začít od začátku. Nyní máte vše pro samotnou práci na HTML a CSS.
 
Tipy:
ü  Doporučuji stáhnout program PsPad, který vám pomáhá s párováním kaskádového HTML kódu a celkově zjednodušuje práci s HTML a CSS kódy. Je velmi přehledný a jednoduchý a spousty práce udělá za vás.
ü  Pro nahrání hotového webu na vás vzdálený server (hosting) se nejlépe hodí stáhnout program WinSCP. Je velmi jednoduchý a spolehlivý a můžete skrze něj nahrávat na server velké množství dat.
ü  Jakmile je web nahraný zkontrolujte jeho správnost skrze internetové aplikace „Control HTML“, které naleznete kdekoli na Google.