Co je na stěhování (nejen v Praze) nejobtížnější

Možná nám dáte za pravdu, že to nejtěžší na přestěhování není ani tak hmotnost břemen, ale psychické vyčerpání. Jestliže máte štěstí na solidní stěhovací firmu, která vám pomůže efektivně – tedy nebude spíše na obtíž, zaclánět, přidělávat potíže a neustále se na něco vyptávat dvakrát za sebou, pak to půjde hladce a vám se uleví.

Stěhovací firmy stěhování Praha Odnesto.cz zajišťují kromě přenášení a převozu běžného vybavení bytů i stěhování velmi rozměrných nebo těžkých předmětů, ale i veškeré potřebné operace s nábytkem – jeho rozmontování a smontování na novém místě. Mohou jej přizpůsobit odlišným dispozicím a rozměrům místností, což je např. případ kuchyňských sestav či skříňových vestaveb na míru.

balení krabic

Úlevu však neočekávejte od úředníků a dalších zainteresovaných osob, které vyžadují provedení administrativních úkonů. A těch bude celá řada:

Nájemní smlouvy – ukončení starého nájmu, začátek nového, případně u stěhování do vlastního bytu poplatky do bytového fondu. Vyplatí se novým majitelům či nájemníkům bytového domu představit, aby vás znali, a omluvit se za případné nepříjemnosti spojené s přemísťováním věcí a se zabydlováním (instalací kuchyně, svítidel, nábytku atd.)

kartonová krabice

Energie – pod tímto slovem se ukrývá celá řada mnohdy ne zrovna jednoduchých úkonů. Některé lze provést on-line, jiné musíte zajistit osobně, záleží na dodavateli energie a jeho vstřícnosti. Patří sem plyn, elektřina, ale i vodné a stočné.

Změna adresy a doklady – občanský a řidičský průkaz, pas, technický průkaz pro vozidlo – toto úřední kolečko vám dá zabrat, zvláště čekání na úřadech. Pak musíte ještě zvládnout nahlásit změnu adresy na zdravotní pojišťovnu a jiné pojišťovny (pojistky na byt, životní pojistka, povinné ručení atd.), poplatky za TV a rozhlas, telefonní paušál, banky, případně leasing, připojení k internetu, kabelovou TV a členství v různých organizacích, např. místní knihovna.