Jak snadno přijít o řidičák

Rozhodnutí úřadu o odnětí řidičského oprávnění je zlým snem každého řidiče. I když si to spousta lidí neuvědomuje, přijít o řidičský průkaz a vůbec o tom ani nevědět není nic nemožného. Od roku 2012 totiž pro každého lékaře platí povinnost nahlásit na místně příslušný úřad pacienty, kteří nejsou schopni řízení. A takových případů jsou každoročně tisíce.
 zabavené řidičáky
CO SE MŮŽE STÁT
Vyhledat psychoterapeuta, když máte špatné životní období, to přece není dnes nic zvláštního ani neobvyklého. Skončí léčba a po nějaké době dostanete téměř šok, když vám přijde dopis s červeným pruhem a v něm, že ze zdravotních důvodů nesmíte dál řídit. Údajně jste závislí na alkoholu, lécích či máte závažné poruchy spánku. O ničem jste nebyli informováni, a tak si musíte u jiného odborníka vyprositlékařský posudek, že žádnou takovou nemocí netrpíte a u svého praktického doktora si nechat vydat potvrzení pro úřad. Možná si lékař vaše potíže špatně vysvětlil, ale v každém případě je to z jeho strany závažné pochybení, protože lékař by měl vždy mít jistotu. Přesto se to však děje.
 řidič pohodář
RADĚJI SI VŽDY VYZVEDÁVEJTE POŠTU!
Právě o to se musí držitel řidičského průkazu starat. Jinak se o pozvání na přezkum k ošetřujícímu lékaři nemusíte dozvědět a zákonné lhůty začínají běžet i bez vašeho vědomí. Lékař vás nahlásí jako nezpůsobilého a z jednoho nevyzvednutého dopisu se může stát docela slušný průšvih, neboť postup úřadů bývá v těchto případech celkem rychlý.
 
NEJČASTĚJŠÍ DŮVODY PRO ZÁKAZ ŘÍZENÍ:
·         vážné poruchy zraku a sluchu
·         závislost na alkoholu, drogách či lécích
·         diabetes a infarkt s výjimkou nekomplikovaných stavů
·         epilepsie či spánková apnoe
·         duševní poruchy
·         nedostatečná činnost ledvin
lékař u počítače
Velmi často jde o nemoci, spojené se stářím. Někdy je zase nezpůsobilost k řízení časově omezena, ale je-li to déle než na tři roky, musí se dělat znovu zkouška v autoškole v plném rozsahu!