Kde najít zámečnickou dílnu?

Pod pojmem zámečnická dílna si mnozí představují zámečnictví čili firmu, kde si koupíte zámek a klíče do dveří, ale jde o dva absolutně různé pojmy. Zámečnická dílna je obecný pojem pro veškerou kovovýrobu, výrobu převážně z oceli. V zámečnické dílně si můžete nechat většinou udělat menší věci pro vaši dílnu či zahradu, ale zvládnou i větší věci, jako třeba konstrukce. Zámečnické dílna bude mít na 99% svařovnu, protože vyrábět z oceli, to znamená svařovat ocelové profily a ocelové plechy. Ale můžete najít i zámečnickou dílnu, které se bude specializovat na hliník, jen to není tak obvyklé.

zámečnická dílna

V zámečnické dílně bude určitě pila na rozřezání polotovarů a základní obráběcí stroje, jako je soustruh, vrtačka a frézka. Např. zámečnická výroba Kmkdesign, tam vám zhotoví nejrůznější typy kovového schodiště, rovné, točité, jaké si budete přát. Posvařují vám nejrůznější klece, třeba i ty pro zvířata, ale hlavně ty na popelnice, na uschování vašich kol, nejrůznější přístřešky a zakrytí. Zámečnické výroba je i výroba kovových plotů, ale třeba i dveří vrat. Pokud si najdete zámečnickou firmu, která má i kovárnu, mohou vám vyrobit originální vrata i s kováním.Zámečnická dílna může být malička, co se vleze do garáže, ale také to může být velká hala, kde se budou vyrábět veliké konstrukce pro stavbu hal apod. Jde vždy o výrobu z oceli, svařování a obrábění, což jsou základní prvky zámečnické výroby.

zámečnická dílna

Hledáte firmu, která vám vyrobí kousek plotu, vyrobí vám novou součástku do přístroje, který se vám porouchal, vyrobí vám šroubek, který nemůžete nikde sehnat? Určitě nebudete mít problém, protože zámečnických dílen bude ve vašem okolí více než si myslíte. Možná i váš soused má v kůlně svářečku a soustruh a v podstatě má svou zámečnickou dílnu. Ale je řada i těch profesionálních, které vám s vaší zakázkou rádi pomohou.