Kdy se vyplatí mít na autě protisluneční folie

Kdo vlastní byť i jen nejlevnější osobní automobil ví, že se prodávají nejrůznější doplňky, kterými jej lze vylepšit. Obvykle se jedná o úpravu vzhledu, avšak existují i takové, které zároveň zlepšují také jeho funkce, případně dělají jízdu snadnější.

Z těchto produktů je zdaleka nejznámější protisluneční fólie Nanofilms. Ta se nalepí na sklo, kde omezuje průnik přímých slunečních paprsků. Tím brání našemu oslnění za jízdy. A je potřeba přiznat, že přímé sluneční paprsky mohou dokonce zavinit i dopravní nehodu.

vůz vyjíždějící ráno z garáže

Zdálo by se tedy, že jde o něco, co by si měl pořídit skutečně každý. Avšak tak tomu není. Po valnou většinu dne je totiž Slunce příliš vysoko na to, aby nás tímto způsobem oslnilo. Z tohoto důvodu s tím také většina lidí příliš problém nemá. Znamená to tedy, že je tento produkt zbytečný?

Nikoliv nezbytně. Existují totiž situace, kdy se rozhodně vyplatí si je pořídit. Jednou z nich jsou profesionální řidiči, kteří jezdí především ráno a večer. V této době, kdy je Slunce nízko, totiž nejvíce hrozí oslnění jeho paprsky.

Také je potřeba k tomu připočíst fakt, že onen řidič obvykle jede firemním automobilem, za který má odpovědnost, stejně jako za náklad, který převáží, ať už se jedná o osobu či zboží. A je jasné, že firma chce provést veškerá možná opatření k tomu, aby se během jízdy nic nestalo. Koneckonců, v tomto případě je prevence podstatně levnější.

automobil jedoucí proti slunci

Ovšem to není jediná možnost. Využijí ji totiž také lidé s dětmi, které nechtějí být oslněny například během jízdy do školy. Tyto fólie jim od toho mohou pomoci a zpříjemnit tak jízdu všem cestujícím i řidiči.

Je jasné, že se vyrábí v nejrůznějších tvarech a provedeních. Záleží pak jen na nás, abychom si vybrali takovou, která bude nejlépe sedět na náš vůz. Jen mějte na paměti, že zde je lepší se místo vzhledu řídit raději funkčností. Věřte, že to nakonec oceníte.