Klenot hraničního výběžku na soutoku Kamenice a Labe

Hřensko je výjimečná obec, která se může pochlubit několika zajímavými raritami. Veškeré dění je naprosto přizpůsobeno turistickému ruchu, a to ze zcela zjevných důvodů. Tím prvním je jeho strategická poloha. Všechny domy byly postaveny podél říčky Kamenice, která v těchto místech tvoří soutok se širokým labským korytem. Jde zároveň o příhraniční oblast, několik stovek metrů od centra obce byl v minulosti zřízen hraniční přechod (tehdy do Německé demokratické republiky – NDR).
turisté na lodi
Dalším důvodem obrovského zájmu návštěvníků je výchozí bod k výletům do údolí Kamenice obklopeného pískovcovými skalami. Překrásné soutěsky jsou tu největším turistickým magnetem, zájemci jsou převáženi na loďkách, plavba je doprovázena odborným výkladem a všechny tyto atraktivní cíle jsou navzájem propojeny v rámci naučné stezky.
Hřensko je také místem, odkud se lidé vydávají k Pravčické bráně. Tento pozůstatek mořského dna z doby prvohor, který vymodelovala eroze do podoby kamenného pískovcového mostu, je unikátním přírodním výtvorem.
zámek děčín

Zachovalé historické domy pod strmými skalními stěnami

Historie obce se datuje až do patnáctého století, prvními domy byly objekty pohostinství, které nabízely nocleh a stravu vorařům, svážejícím dřevo z Kamenice směrem k Labi. Největší rozvoj byl zaznamenán v době panování Aldringenů, většina domů byla postavena již na počátku 19. století a v té době tu také vznikl vůbec první Horský spolek v tehdejší monarchii.
děčínský hrad

Parníkem z Děčína

Jestliže se do těchto končin chystáte na celodenní výlet, anebo dokonce na dovolenou, měli byste využít služeb říční dopravy a plavit se do Hřenska po Labi z Děčína. Je to mimořádný zážitek, co pobyt neuvěřitelně zpestří. Cestu lze naplánovat i s turistickým průvodcem a koncipovat ji jako skupinovou akci, nebo program přizpůsobit individuálním potřebám.