Odolné pokryvné rostliny

Kde můžeme využít pokryvných rostliny? Hodí se nám všude tam, kde potřebujeme nahradit trávník, skrýt zídku nebo zpevnit svah. Dobře nám poslouží i na místech, která potřebujeme jen ozelenit nebo vytvořit souvisle kvetoucí plochu. Další tipy na osazování .
Při výběru pokryvných rostlin bychom měli přihlédnout ke stanovišti, které se chystáme osazovat.
jarní květiny
Pokryvné rostliny jsou vhodné téměř do všech poloh a stanovišť. Osadit pokryvnými rostlinami můžete dokonce i střechu. Najdete druhy hodící se pro slunná stanoviště i druhy, které snesou polostín nebo plný stín. Pokryvné rostliny vám dobře ozelení i nedostupné příkré svahy. Plochy pak budou vždy vypadat upraveně i přes minimální péči a údržbu.

Pokud chcete osázet plochu, po které potřebujete šlapat, zvolte raději odolnější druhy rostlin. Jako příklad můžeme uvésthuseník, štěničník, trávničku, barvínek, mateřídoušku, zběhovec plazivý a mnoho dalších. Využít můžete i pokryvné dřeviny třeba zerav nebo jalovec. Oba druhy se nejvíce hodí na pokrytí příkrých svahů. Těšit svou zelení vás budou po celou zimu.
Vděčnou a asi nejznámější pokryvnou rostlinou je břečťan a přísavník. Oba druhy jsou otužilé a dlouhověké. Nevymrzají a nepotřebují téměř žádnou údržbu. Rychle a silně se rozrůstají.

Přísavník je považován za plevelný, ale rychle a spolehlivě zakryje rozsáhlé plochy. Navíc nám na podzim nabídne krásně červeně zbarvené listy. Bohužel na zimu opadává.
Pokryvné rostliny mají ještě jednu výhodu a to, že se hustě rozrůstají a tím nedají možnost prorůstání plevelu.
fialové skalničky
Pokryvné mohou být dokonce i růže, které vytváří krásně barevné koberce. Většinou za dva až tři roky zcela zakryjí půdu. Květy vydrží až do zámrazu. Růže určitě potěší oko i srdce každého zahrádkáře.
Pokryvné rostliny zakoupíte v každém zahradnictví.