Solární sprchy přijdou vhod


Díky solárnímu ohřevu a zásobníku vody na sprše budete mít vždycky zdarma dostatek teplé vody. Zásobníky pojmou až 40 litrů vody. Plní se studenou vodou, kde se absorbuje sluneční energie. Sprchy můžete používat ihned po zakoupení pro jejich jednoduchou instalaci. Upevníte je pomocí kotvících patek a napojíte na zahradní hadici. U jednodušších modelů pouze postavíte na podkladovou desku nebo rovnou na zem. Některé jsou opatřeny podstavcem.  Sprchy vám šetří nejen za elektřinu, ale také životní prostředí jsou totiž naprosto ekologické.

koupelnová sprcha


Nemusíte se obávat opaření horkou vodou díky mixážnímu mechanismu uvnitř baterie. Namíchá vám vodu přesně, tak jak si zvolíte na baterii Některé sprchy jsou vybaveny zvláštním kohoutkem na nohy. Těla sprchy jsou vyrobena z hliníku doplněna o chromové prvky. Levnější typy jsou vyrobeny z tvrzeného plastu. Solární sprchy jsou v nabídce od jednodušších modelů až po designové. Podle toho se odvíjí prodejní cena. Jsou navrženy tak, aby esteticky zapadly do každé zahrady.


Sprchu umístěte na co nejvíce slunné místo, abyste plně využili potenciál ohřevu. Důležitá pro ohřev vody je i velikost solárního panelu. Zahradní sprchy se solárním ohřevem vám nabídnou teplou užitkovou vodu až po dvě stě dní v roce.  Vhodným a levným zdrojem teplé užitkové vody jsou pro rekreační objekty, v zahrádkářských koloniích a v zahradách rodinných domů. Výhoda je i jejich lehká přenositelnost.

zbytek léta


Venkovní solární sprchu nemusíte jen koupit. Můžete ji vyrobit svépomocí. Postačí vám prázdný sud nebo barel natřený černou barvou, která přitahuje sluneční paprsky. Nádoba může být plastová i plechová. Do nádoby připevněte hadici, aby voda mohla téci samospádem. Na hadici umístěte kohoutek pro regulaci síly průtoku.


Z široké nabídky solárních sprch si jistě pro letní osvěžení vybere každý.