Útulné a příjemné posezení

Dnes sice moderní styl bydlení experimentuje i s jiným stylem zařízení obývacích pokojů, většina lidí ale stále dává přednost klasickým sedacím soupravám, které tvoří „srdce“ obývacího pokoje, kde se již tradičně schází celá rodina, aby zde spolu všichni odpočívali a trávili volný čas v klidu a pohodlí.
hnědá pohovka
Klasické sedací soupravy si dnes pořizují hlavně lidé preferující zdravé sezení a pohodlné vstávání. Mladší generace preferují spíše měkčí posezení, do kterého se vnoří.
Sedací soupravy mají často i další nezanedbatelnou funkci a tu představuje rozkládací gauč. Z takového gauče se během pár vteřin několika jednoduchými pohyby vytvoří pohodlná široká postel, která může v malém bytě nahradit klasické dvojlůžko v ložnici, nebo může posloužit pro snadné ubytování hostů na návštěvě. Chytrá konstrukce gauče navíc nabízí prostor pod matrací, kde se pohodlně vejdou lůžkoviny. Některá křesla mají zase pod sedákem prostor, kam je možné si odložit třeba polštář a rozečtenou knihu.
Potah sedacích souprav je podle nabízených modelů:
• z potahové látky
• z eko kůže
• z pravé kůže
Látkové potahy jsou měkké a hřejivé, ale obzvláště v rodinách s malými dětmi a domácími zvířaty, se často špiní. Některé části potahů jdou sundat a vyprat v pračce, jiné je potřeba čistit stejným způsobem jako koberce. Pro ochranu potahů lze používat přehozy a elastické potahy, které pokryjí problematické části a snadno se sundají a vyperou.
obývací pokoj
Eko kůže je cenově dostupnější než pravá kůže, není ale tak trvanlivá a například kočka ji může velice rychle poškrábat, Výhodou je údržba, protože nečistoty jdou snadno setřít vlhkou houbičkou.
Pravá kůže udělá ze sedací soupravy luxusní nábytek. Aby kůže dlouho dobře vypadala, je potřeba se o ni náležitě starat a používat přípravky na ochranu kůže. I tento druh potahu nemusí odolat hrátkám domácích zvířat, a tak je potřeba zvážit, jak situaci řešit, pokud v domácnosti zvířata volně žijí.
Jednou za čas se do módy klasických sedacích souprav vrací dřevěné prvky, které dávají nábytku zajímavý vzhled.