Ideální desinfekce pro váš bazén

Každý majitel bazénu, který chce zabránit tomu, aby se v jeho bazénové vodě zabydlely nežádoucí mikroorganismy, se nevyhne využití bazénové chemie. Pravidelná desinfekce bazénové vody je naprosto nezbytným předpokladem k tomu, aby nedošlo k rozmnožení bakterií, sinic a řas v bazénové vodě. Je tedy na vás, jaké si k ochraně vody ve své nádrži zvolíte oxidační činidlo. Na výběr máte v zásadě ze tří hlavních aktivních látek, které se pro ochranu bazénové vody využívají – jedná se o chlór, bróm anebo kyslík. Ať už si zvolíte jako desinfekci jakoukoli z nich, jistě budete spokojeni, tím spíše pokud si předem zjistíte, jaké mají tato oxidační činidla specifika, a do jakých typů vod se nejlépe hodí.

potápění

Mnoho majitelů bazénů nehledá spolehlivou ochranu pro velké nádrže o obsahu desítek kubíků vody, ale naopak pro malé bazénky, dětská brouzdaliště a fontánky. Je dobré vědět, že i v případě menšího objemu vody je vhodné o vodu v nádrži pečovat a nevylévat ji zbytečně do kanálu. Tím spíše, že péče o takové malé nádrže je poměrně snadná, protože se při ní obejdete pouze s jedním spolehlivým desinfekčním přípravkem. Tím se mohou stát například pomalu rozpustné chlorové tablety https://www.chlorito.cz/chlorove-tablety-pomalurozpustne.

kruh

Pokud jde o bazénovou desinfekci, tak chlór vás zaručeně nezklame. Jeho jedinou nevýhodou je nepříjemný zápach, který může některé lidi dráždit. Nicméně jinak se jedná o maximálně spolehlivou desinfekci, která si poradí se všemi nežádoucími organismy a také i jiným znečištěním bazénové vody.
Navíc, pokud jde právě o chlorové tablety, tak ty si jistě zamiluje také pro jednoduchost jejich použití. Nemusíte totiž udělat nic jiného, než vhodit potřebný počet tablet do vody anebo je případně umístit do plováku, což je ideální v případě větších vodních ploch, neboť tak dojde k rovnoměrnému rozpouštění desinfekce do celého objemu vodní nádrže. Vybírat můžete z tablet různých velikostí podle toho, jak objemná je vaše nádrž.