Vlastní rodinný dům


Rekonstrukce starší nemovitosti

Žít spokojeně s rodinou v nějakém domečku se zahradou je snem mnoha lidí, přičemž k jeho splnění je potřeba mít jisté peníze do začátku a následně většinou splácet desítky let hypotéku, abychom několikamilionovou částku dali dohromady. Když se podíváme na trh s nemovitostmi, tak samozřejmě ty starší můžeme sehnat za výrazně nižší cenu než novostavby.

rodinný dům

Mnohdy se do ní můžeme nastěhovat a postupně ji rekonstruovat, ovšem počítejte s tím, že to bude dost práce a mnohdy i času. Také záleží, jak na tom ve skutečnosti je, abychom do rekonstrukce a nákupu nedali nakonec podobně financí jako do novostavby. U ní na druhou stranu musíme podepsat hypotéku hned na plnou částku. Dost záleží i na situaci, protože samozřejmě se může zařadit a seženeme v požadované lokalitě něco sice staršího, ale za dobrou cenu a v solidní stavu. Samozřejmě při rekonstrukci už některé věci nezměníme jako je třeba tvar nemovitosti, nosné zdi, rozlohu pozemku a další věci.

Stavba přes firmu

Pokud si pořídíte vlastní pozemek se stavební parcelou, tak máte volnou ruku, protože projektant navrhne nemovitost dle Vašich představ, takže Vám bude vyhovovat jak velikost, tak rozložení jednotlivých místností. Celý proces je o něco složitější, protože musíme řešit pozemek, projekt, stavební povolení a následně realizaci celého projektu.

stavba domu

Stavba bude nějakou dobu stát a měli bychom počítat s jistou finanční rezervou, protože ceny stavebních materiálů se můžou ještě změnit. Jestliže chcete mít celý tento proces výrazně usnadněný a bez starostí, tak se stačí obrátit na rodinný dům Praha. Ti nabízí mnoho možností, jak bude vlastně nemovitost vypadat, protože Vám postaví vše od dřevěného bungalovu až po zděný patrový dům. Na svých stránkách mají mnoho řešení, ze kterých si jistě nějaké vyberete. Jedná se o moderní stavby, kde klidně můžete mít vybavení jako fotovoltaiku s tepelným čerpadlem.