Vlastní rodinný dům


Rekonstrukce starší nemovitosti

Žít spokojeně s rodinou v nějakém domečku se zahradou je snem mnoha lidí, přičemž k jeho splnění je potřeba mít jisté peníze do začátku a následně většinou splácet desítky let hypotéku, abychom několikamilionovou částku dali dohromady. Když se podíváme na trh s nemovitostmi, tak samozřejmě ty starší můžeme sehnat za výrazně nižší cenu než novostavby.

rodinný dům

Mnohdy se do ní můžeme nastěhovat a postupně ji rekonstruovat, ovšem počítejte s tím, že to bude dost práce a mnohdy i času. Také záleží, jak na tom ve skutečnosti je, abychom do rekonstrukce a nákupu nedali nakonec podobně financí jako do novostavby. U ní na druhou stranu musíme podepsat hypotéku hned na plnou částku. Dost záleží i na situaci, protože samozřejmě se může zařadit a seženeme v požadované lokalitě něco sice staršího, ale za dobrou cenu a v solidní stavu. Samozřejmě při rekonstrukci už některé věci nezměníme jako je třeba tvar nemovitosti, nosné zdi, rozlohu pozemku a další věci.

Stavba přes firmu

Pokud si pořídíte vlastní pozemek se stavební parcelou, tak máte volnou ruku, protože projektant navrhne nemovitost dle Vašich představ, takže Vám bude vyhovovat jak velikost, tak rozložení jednotlivých místností. Celý proces je o něco složitější, protože musíme řešit pozemek, projekt, stavební povolení a následně realizaci celého projektu.

stavba domu

Stavba bude nějakou dobu stát a měli bychom počítat s jistou finanční rezervou, protože ceny stavebních materiálů se můžou ještě změnit. Jestliže chcete mít celý tento proces výrazně usnadněný a bez starostí, tak se stačí obrátit na rodinný dům Praha. Ti nabízí mnoho možností, jak bude vlastně nemovitost vypadat, protože Vám postaví vše od dřevěného bungalovu až po zděný patrový dům. Na svých stránkách mají mnoho řešení, ze kterých si jistě nějaké vyberete. Jedná se o moderní stavby, kde klidně můžete mít vybavení jako fotovoltaiku s tepelným čerpadlem.

Zahradní jezírko – založení jezírka

Oáza klidu, jezírko s rybičkami uprostřed. Pro někoho sen, pro vás to může být realita. Jak si vytvořit jezírko?
V první řadě si pro jezírko vyberte dobré místo. Vhodnější je prostor mimo stromy, aby do něj nepadalo listí. Kořeny stromů mohou navíc poškodit podloží pod jezírkem. Vhodný není ale ani přímý sluneční svit, svítit by na něj mělo maximálně čtvrtinu dne.
rozkvetlé lekníny
Jakmile si vyberete místo pro vybudování jezírka, čeká vás ta nejtěžší fyzická práce v tomto projektu a to je vykopání rybníčku. Nejprve si vyznačíme tvar a poté začneme tvarovat obrysy jednotlivých pater jezírka. Hloubka jezírka je na vás, ale čím hlubší jezírko, tím lépe se bude udržovat teplota vody což je důležité pro ryby i rostliny.
zlatá rybka
První patro by mělo být hluboké asi 10cm, v tomto patře rostou bažinaté rostliny, druhé patro by mělo být hluboké mezi 20ti až 40ti centimetry, největší hloubka by měla být minimálně 60centimetrů a v ní se daří leknínům, bahničkám či rdestu. Vykopaný tvar jezírka vysypte pískem a následně pokryjte folií, čímž se zabrání protržení jezírka a unikání vody. Folie pro jezírka musí být odolná vůči UV paprskům, mrazuvzdorná, netoxická pro rostliny a vodní živočichy.
Založení dna není složité. Je potřeba do nejhlubší části nádrže umístit asi 1cm vrstvu písku, chce to ale písek jemný bez větších a ostrých kamenů. Další důležitá věc je čerpadlo s filtrací, samotný filtr nepomůže. Strany jezírka musíme vyložit oblázky a osázíme je rostlinami.
Rostliny umísťujeme do košů, které zabraňují množení rostlin v jezírku, to nám tím pádem nezaroste. Také je to jednodušší při přesazování rostlin. Sázejte vždy na jaře a dodržujte zastoupení všech hloubkových vrstev. Bažinu i hloubkové vodní zóny.
vodní žába
Jakmile máte vše hotovo, už vás čeká poslední krok, napustit jezírko vodou, pořídit si do ní rybičky a užívat si u jezírka s dobrou knihou, pochlubit se s jezírkem rodině a přátelům a mít dobrý pocit z dobře odvedené práce! O jezírko samozřejmě musíte nadále pečovat, největší část práce máte ale již za sebou.

Úplně každý má na výběr

Ráno vstanete, dáte si rychlou kávu či čaj, skoro za chůze sníte snídani a rychle se vydáte do práce. V práci jste minimálně osm hodin každý den, těšíte se domů nebo na víkend, protože máte naplánované výlety s přáteli a je to nejbližší dobrodružství co Vás teď čeká. Proč nezažít nějaké dobrodružství každý den, nemusí to být nějaké velké dobrodružství, stačí nějaké malé radosti či vyzkoušení něčeho nového. Život máme žít, a ne se jen tak plácat, v dnešní době můžeme objevovat spoustu koníčků, máme na výběr z desítek sportovních, ale i jiných zálib.
nohy nahoře a teplo krbu
Pokud jste nadšený sportovec tak si určitě vyberete z různých aktivit, které nabízí například nejbližší fitko či tělocvična ve Vašem okolí. Ženy určitě zaujmou hodiny aerobiku, či jógy. Muže zase hodiny boxu, crossfitu či nějaký kolektivní sport. Dále je v dnešní době velmi moderní fotografování, můžete se přihlásit na nějaký kurz. Kurzy se nachází buď uvnitř v nějakých ateliérech či se s fotoaparátem můžete vydat do přírody a zkoušet si vše v terénu.
háčkování
Mnoha lidí je klidnějších a vystačí si například s knihami, berou je jako svůj koníček. Samozřejmě i takovýto lidé mají mnoho možností, mohou navštěvovat různé literární setkání, které se většinou konají v knihovnách či v různých kavárnách a čajovnách. Můžete si doma skládat puzzle, jak sami, tak klidně i s vašimi přáteli, obtížnost si určujete jen a jen vy a můžete si z puzzlí dělat obrazy a krásně si vyzdobit domov či si skládáním trochu přivydělat. Mnoho lidí je kreativních, a tak vyrábí různé výrobky. Někdo vyrábí v zimě adventní či různé ozdobné věnce, jiní zase pletou svetry, háčkují ubrusy či vyrábí různé šperky. Výroba šperků je velmi oblíbená a každý kousek bývá originální a perfektně promyšlený. Těmito kreativními činnostmi si můžete také přivydělat.
tenisové hřiště
Všechny tyto aktivity si můžete nakombinovat podle Vaší práce, či podle Vašich časových možností, můžete každý den zažívat něco jiného s jinými lidmi a na jiných místech.

Odolné pokryvné rostliny

Kde můžeme využít pokryvných rostliny? Hodí se nám všude tam, kde potřebujeme nahradit trávník, skrýt zídku nebo zpevnit svah. Dobře nám poslouží i na místech, která potřebujeme jen ozelenit nebo vytvořit souvisle kvetoucí plochu. Další tipy na osazování .
Při výběru pokryvných rostlin bychom měli přihlédnout ke stanovišti, které se chystáme osazovat.
jarní květiny
Pokryvné rostliny jsou vhodné téměř do všech poloh a stanovišť. Osadit pokryvnými rostlinami můžete dokonce i střechu. Najdete druhy hodící se pro slunná stanoviště i druhy, které snesou polostín nebo plný stín. Pokryvné rostliny vám dobře ozelení i nedostupné příkré svahy. Plochy pak budou vždy vypadat upraveně i přes minimální péči a údržbu.

Pokud chcete osázet plochu, po které potřebujete šlapat, zvolte raději odolnější druhy rostlin. Jako příklad můžeme uvésthuseník, štěničník, trávničku, barvínek, mateřídoušku, zběhovec plazivý a mnoho dalších. Využít můžete i pokryvné dřeviny třeba zerav nebo jalovec. Oba druhy se nejvíce hodí na pokrytí příkrých svahů. Těšit svou zelení vás budou po celou zimu.
Vděčnou a asi nejznámější pokryvnou rostlinou je břečťan a přísavník. Oba druhy jsou otužilé a dlouhověké. Nevymrzají a nepotřebují téměř žádnou údržbu. Rychle a silně se rozrůstají.

Přísavník je považován za plevelný, ale rychle a spolehlivě zakryje rozsáhlé plochy. Navíc nám na podzim nabídne krásně červeně zbarvené listy. Bohužel na zimu opadává.
Pokryvné rostliny mají ještě jednu výhodu a to, že se hustě rozrůstají a tím nedají možnost prorůstání plevelu.
fialové skalničky
Pokryvné mohou být dokonce i růže, které vytváří krásně barevné koberce. Většinou za dva až tři roky zcela zakryjí půdu. Květy vydrží až do zámrazu. Růže určitě potěší oko i srdce každého zahrádkáře.
Pokryvné rostliny zakoupíte v každém zahradnictví.

Zimní zahrada

Zimní zahrada neboli obytný skleník není určený pouze pro pěstování exotických rostlin, ale také například:
Ø  k relaxaci
Ø  k práci
Ø  jako jídelna
Ø  jako plavecký bazén
Ø  jako ateliér
zimní zahrada
Zimní zahrada je totiž variabilní a krásná. Mnohdy slouží tento obytný skleník jako rozšířené zastřešení balkonu. Pokud však máte v plánu v zimní zahradě především pěstovat bujný porost z tropických rostlin, je třeba pečlivě uvážit, kam a na jakou stranu zimní zahradu umístíte.
zastřešení zahrady

Tropy za sklem

Pro pěstování rostlin v zimní zahradě jsou ideální světové strany:
Ø  východní
Ø  západní
Ø  jihovýchodní
Ø  jihozápadní
Pokud je zimní zahrada situována na tyto světové strany, denní přísun slunečního světla v ní bude v mírném úhlu. Takto osvětlený obytný skleník bude mít vhodné klima a bude nejvíce prospívat rostlinám. 
Ø  Pokud zimní zahradu umístíte směrem na jižní světovou stranu, bude i během zimních měsíců vyhřívána sluncem na teplotu až okolo dvaceti stupňů Celsia. V letních měsících se ale může snadno přehřívat.
Bude-li zimní zahrada směřovat na severní světovou stranu, může vám s klidem posloužit jako ateliér, bazén anebo tepelně izolační blok před vchodovými dveřmi. Pokud chcete v takto situované zimní zahradě pěstovat nějaké rostliny, osázejte ji například:
Ø  břečťanem
Ø  prvosenkami
Ø  granátovníkem
Ø  fuchsiemi
V zimní zahradě, která je zaměřena na východní světovou stranu je možné ráno nachytáte první sluneční paprsky a pohodově posnídat.
Ø  Zimní zahrada, která je směřována na západní světovou stranu vám zajistí, že nebudete při večeři v tomto obytném skleníku mrznout.
skleněné zastřešení

Jaký typ?

Zimní zahrada by měla být navržena tak, aby plynule doplňovala konstrukci domu. Je možné ji tedy přistavět ke stávajícímu domu, nebo ji započítat do stavby domu. Zimní zahrada se rovněž může nacházet například:
Ø  na místě staré půdy
Ø  jako prosklený altán v zahradě
Ø  na ploché střeše garáže
Ø  mezi dvěma části domu
Ø  před vchodem

Solární sprchy přijdou vhod


Díky solárnímu ohřevu a zásobníku vody na sprše budete mít vždycky zdarma dostatek teplé vody. Zásobníky pojmou až 40 litrů vody. Plní se studenou vodou, kde se absorbuje sluneční energie. Sprchy můžete používat ihned po zakoupení pro jejich jednoduchou instalaci. Upevníte je pomocí kotvících patek a napojíte na zahradní hadici. U jednodušších modelů pouze postavíte na podkladovou desku nebo rovnou na zem. Některé jsou opatřeny podstavcem.  Sprchy vám šetří nejen za elektřinu, ale také životní prostředí jsou totiž naprosto ekologické.

koupelnová sprcha


Nemusíte se obávat opaření horkou vodou díky mixážnímu mechanismu uvnitř baterie. Namíchá vám vodu přesně, tak jak si zvolíte na baterii Některé sprchy jsou vybaveny zvláštním kohoutkem na nohy. Těla sprchy jsou vyrobena z hliníku doplněna o chromové prvky. Levnější typy jsou vyrobeny z tvrzeného plastu. Solární sprchy jsou v nabídce od jednodušších modelů až po designové. Podle toho se odvíjí prodejní cena. Jsou navrženy tak, aby esteticky zapadly do každé zahrady.


Sprchu umístěte na co nejvíce slunné místo, abyste plně využili potenciál ohřevu. Důležitá pro ohřev vody je i velikost solárního panelu. Zahradní sprchy se solárním ohřevem vám nabídnou teplou užitkovou vodu až po dvě stě dní v roce.  Vhodným a levným zdrojem teplé užitkové vody jsou pro rekreační objekty, v zahrádkářských koloniích a v zahradách rodinných domů. Výhoda je i jejich lehká přenositelnost.

zbytek léta


Venkovní solární sprchu nemusíte jen koupit. Můžete ji vyrobit svépomocí. Postačí vám prázdný sud nebo barel natřený černou barvou, která přitahuje sluneční paprsky. Nádoba může být plastová i plechová. Do nádoby připevněte hadici, aby voda mohla téci samospádem. Na hadici umístěte kohoutek pro regulaci síly průtoku.


Z široké nabídky solárních sprch si jistě pro letní osvěžení vybere každý.

Královna zahrad

Keřík kaliny bodnatské můžeme pro její schopnost přečkávat i tu nejmrazivější zimu a dokonce během zimního období i kvést, s klidem nazvat Zimní královnou zahrad.  Jde o opadavý keř, který ustojí i chladnější klima, a je proto vhodná i do zahrádek, které jsou položené ve vyšších oblastech. Kalina bodnatská má růžové květy, které jsou uspořádány do malých, svazkových lát, a je vyhlášena svojí nádhernou voní. V létě tato rostlina odpočívá a na podzim je nepřehlédnutelná svými krásnými barvami.
kalina růžová
Později shazuje i listy. Kalina bodnatská může dorůst výšky až dva metry. Z tohoto důvodu je velice vhodné ji umístit ve skupinové výsadbě, kde se bude vyjímat. Například v rohu, nebo okraji zahrádek. Tento druh kaliny byl vyšlechtěn přímo pro pěstování v zahradách. Původem pochází keř kaliny z křovin a lesů severní polokoule, ale také z oblastí, kde je mírně teplé pásmo.

Okrasný keř

Kaliny jsou s oblibou pěstovány v zahradách pro jejich bílé nebo růžové květy, které krásně voní. Na podzim kaliny zabarví své listy do vínové barvy. Plody mají kaliny kulovitého nebo vejčitého tvaru, jsou zbarvené do červena a modra, nebo jsou plody mourovatě černé. Na plodech si potom pochutnávají zpěvaví ptáci. Nejlépe se daří kalině bodnadské na nějakém slunném, anebo polo stinném místě, kde je chráněna před studeným větrem. Jako ideální jsou, nejspíš místa poděl zdí. Půda, do které kalinu vysazujeme, by měla být mírně kyselá a naprostou absencí vápna. Keř se dá velice snadno vypěstovat ze semínek, ale můžeme jej namnožit i pomocí řízků.
kalina růžová

Kalina v ohrožení

Kalina bodnatská bývá velmi často napadána těmito škůdci:
ü  Housenky. V tom případě je třeba v čas zasáhnout, jinak tito škůdci ožerou kalinu až holé větve.
ü  Mšice.
Mimo to bývají kaliny často postiženy listovou skvrnitostí a václavkou.
Velmi často jsou kaliny k vidění také v městských parcích, kde svými plody lákají rozličné ptactvo.

Není půjčka jako půjčka

Finanční problémy nejsou nikterak příjemná věc, a pokud se v nich člověk ocitne, nezbývá mu nic jiného, než je řešit. Protože kdyby zůstaly nevyřešené, hrozilo by, že porostou, až nakonec stáhnou dotyčného člověka ke dnu. A to by rozhodně nebylo příjemné.

A jak se takovéto problémy řeší? Někdy škrty ve vlastním rozpočtu, jindy třeba i půjčkami. A u toho posledního řešení se nyní zastavme.
zlaté mince

Půjčky mohou člověku ve finančních nesnázích skutečně pomoci, ovšem aby tomu tak bylo, je nezbytné, aby si dotyčný vybral skutečně zodpovědně to pro něj nejpříhodnější. Protože všechny půjčky nejsou stejné, každá má svoje výhody i nevýhody. A zatímco je tak jedna spásou, jiná by mohla vést k ještě horším problémům, než jaké měl člověk do chvíle, než si ji vzal. Pokud by mu bylo vůbec umožněno si ji vzít.

K ideálním nabídkám patří například hypotéka bez příjmu. Která má nejednu přednost, jež stojí za zmínku.
rozsypané peníze

– Může si ji vzít téměř každý, protože na rozdíl od naprosté většiny jiných půjček je její udělení podmíněno jen naprostým minimem povinností, jež musí zájemce o ni splnit.

– K tomu, aby člověk se svou žádostí uspěl, je tu potřeba jenom mít vlastní nemovitost, jež by za tuto půjčku byla dána do zástavy, plus prokázat schopnost platit alespoň ty nejnižší možné splátky.

– Nad kdejakým jiným problémem, jako jsou záznamy v registrech dlužníků, další dluhy, exekuce a podobně, se tu dá přimhouřit oko.

– Není tu potřeba hradit žádné poplatky dříve, než je tato hypotéka udělena.

– Žádá se jednoduše v podobě internetového formuláře a e-mailu.

– Po vyplnění takové žádosti je klidně už za čtyřiadvacet hodin jasné, získá-li tu člověk ony potřebné finance nebo ne.

– Už krátce po podpisu smlouvy jsou peníze převedeny na žadatelův účet a tento s nimi může nakládat podle svého vlastního uvážení.

– Doba splácení se může natáhnout třeba i na třicet let.

– Splátky jsou tu nastaveny tak, aby je byl dlužník schopen splácet.

Což jsou v podstatě samá pozitiva. Kvůli nimž lze tuto půjčku doporučit i vám.

Americká nebankovní hypotéka

Pod zkratkou americká hypotéka nebankovní se nachází podnikatelský úvěr.
A. Jaké má podmínky a co můžete očekávat?
Očekávat můžete férový a výhodný finanční produkt. Proč je tedy tak výjimečný a v čem se liší od banky? Liší se například v tom, že my nezkoumáme registry, jako je tomu u bankovních institucí. Banky mají jasně dané normy a cokoliv, co neodpovídá, tak není žádoucí. Proto vám s klidnou tváří řeknou, že pokud máte záznam, byť jen malý, například za nějakou opožděnou splátku, tak vám peníze neposkytnou a to žádnou formou ani jako půjčku ani jako úvěr. Velkou výhodou je tento faktor, který hraje důležitou roli v nebankovních společnostech. Záznamy v registru se totiž u nás běžně tolerují. Neprojíždíme a neprohledáváme záznamy registrů dlužníků.
kovové peníze.jpg
Další velkou výhodou je prokazování příjmů. Pokud nemůžete své příjmy prokázat, máte nižší daňové přiznání, tak opět v bance úvěr nezískáte. Je to způsobeno tím, že oni potřebují mít jistoty, které vy jim nemůžete zaručit. U nás to není žádný problém. Pokud nemáte dostatečně prokazatelné příjmy, máte nízké daňové přiznání či cokoliv podobného, nehraje to žádnou roli a peníze u nás formou podnikatelského úvěrů můžete získat.
B. Kdo si jej může sjednat?
Podnikatelský úvěr si samozřejmě mohou sjednávat pouze podnikatelé, což znamená firmy, OSVČ a různé druhy dalších podnikatelských subjektů. Peníze musí být vždy použity za účely uspokojení potřeb firmy či řemesla. Proto se tyto finance investují do podnikání – od toho také vyplývá název, podnikatelský úvěr.
tlačítka kalkulačky.jpg

Podmínky úvěru

Nyní se podíváme na konkrétní podmínky úvěru:
1) Dlouhodobá forma splácení – až na 30 let.
2) Vysoké procento z cílové částky za vaši nemovitost.
3) Ručit můžete jakoukoliv nemovitostí.
4) Žádné závazky ani poplatky předem.
5) Peníze do 24 hodin od podpisu smlouvy.
6) Úroková míra – Běžně se dává 6,9%p.a. ale pro výjimečné klienty bez záznamu nebo s drobnými nedostatky máme připravenou exkluzivní úrokovou sazbu již do 3%p.a.
7) A nakonec žádné nahlížení do registru.
8) Ani žádné dokazování příjmů.

Vznik a vývoj tradice žádosti o ruku

První zmínka o zásnubách pochází a souvisí s Abrahámovým příběhem. Z té doby se objevuje rozdělení vzniku manželského závazku na dvě části, na zásnuby a svatbu.
svatební korunky.jpg
Zásnuby měnily společenské postavení páru. Při zásnubách dával ženich nevěstinu otci symbolickou sumu za ztrátu dcery a nevěsta dostávala prsten. Tyto hebrejské zvyky později převzali staří Řekové. Ti prsten předávali své vyvolené po projevení přání sňatku s ní, na zásnubní hostině. Sňatek přitom stačilo potvrdit pouze ústně před svědky, podle římského rodinného práva.
novomanželé za soumraku.jpg
Ve středověku a v některých zemích vlastně až dodnes předchází žádosti o ruku dlouhému vyjednávání rodin snoubenců, vyjednává se o ceně nevěsty, o její věno, o průběhu obřadu. V některých zemích tradice jakési platby za nevěstu zůstává stále. Do tohoto vyjednávání se dříve zpravidla snoubenci nesměli vměšovat, někde zase vyjednával za svou rodinu budoucí ženich. Podepisovaly se smlouvy a různé sliby, byl to skutečně obřad a ten se nesměl uspěchat.
Některá jednání končila tím, že se svolilo, aby se mohli snoubenci poprvé políbit. Někdy se skutečně při těchto jednáních viděli poprvé, jindy az při skutečném obřadu. V některých případech byla i k tomuto jednání předepsaná tradiční róba. A od zásnub již měli snoubenci předepsáno, jak a kde se mohou spolu střetávat, někde měli spolu trávit co nejvíce chvil a účastnit se společenských akcí, jinde se poprvé viděli skutečně až před obřadem. Doba zásnub neměla trvat déle jak šest měsíců, ale během této doby byli přípravy na svatbu skutečně v plném proudu.
Některé tyto postupy se dochovaly dodnes, jako třeba symbolická žádost o ruku rodiče nevěsty. Každá budoucí nevěsta sní o takové romantické žádosti svého vyvoleného a dárek nejkrásnější.
ruce novomanželů.jpg

A ještě pár zajímavostí takových žádostí ze světa:

– v Chile nosí zásnubní prsteny na pravé ruce muži i ženy a po svatbě je přesouvají na levou ruku
Hinduistky nosí prstýnky na noze
– ve Francii dávají přednost před diamanty polodrahokamům jako achátu, onyxu
– v Irsku prstýnek tvoří srdce s korunkou držené dvěma rukama
– v Západním Bengálsku dostávají ženy místo prstýnku náramky
Prostě i tato tradice má své obměny a byla by skutečně škoda o tuto tradici přijít.