Nové BMW X2, dravé a jedinečné!

Začátkem roku 2018, automobilka BMW zhmotnila svůj koncept nového crossoveru řady X. Tento model vychází ze svého předchůdce BMW X1. Je to jeho menší nástupce, který se svou konstrukcí a velikostí přibližuje spíše hatchbacku.
 bmw logo

Design

BMW X2 disponuje svým unikátním vzhledem jak interiéru, tak exteriéru. Živé tvary, spolu s dynamickými konturami, dodávají tomuto vozu sportovní kupé charakter.
Jeho mohutný přední nárazník je vybaven masivními nasávacími otvory, které zajišťují lepší chlazení motoru i brzd. Integrované vzduchové clony pomáhají snižovat odpor vzduchu. Bok vozu je pak lemován výraznými liniemi, v šedé barvě Frozen Grey, které plynule přechází z blatníků kol. Zadní část disponuje volitelným spoilerem, který modelu X2 rovněž dodává dynamický vzhled sportovního vozu. Co se týče víka zavazadlového prostoru, to je přesně rámováno se zadním nárazníkem. Madlo pro otevírání bylo elegantně zabudováno do znaku BMW.
Aby toho ještě nebylo málo, je tu dvoudílná panoramatická prosklená střecha, která se rozprostírá po téměř celé střešní ploše. Dovnitř, již tak úchvatného, interiéru propouští více světla a Vy si tak můžete vychutnat více prostornosti.
BMW X2 si můžete vybrat ve třech různých variantách. Základní model, Paket M Sport a Paket M Sport X.
bmw x1 

Výkon

Čtyřválcový vznětový motor BMW TwinPower Turbo propůjčuje až 400 NM maximálního točivého momentu. Pro přehled se můžete podívat na tabulku variant motorů.
 
 
 
 

Verze sDrive 20i xDrive 20d xDrive 25d
Pohon 4×2 4×4 4×4
Největší výkon (kW/min) 141/5000-6000 140/4000 170/4400
Točivý moment (N.m/min) 280/1350-4600 400/1750-2500 450/1500-3000
Převodovka 7DS 8A 8A
Zrychlení 0-100 km/h (s) 7,7 7,7 6,7
Max. Rychlost (km/h) 227 221 237
Komb. Spotřeba (l/100km) 5,5 4,6 5,1

palubní deska 
Jak můžete vidět, pohony všech kol řady xDrive propůjčují vozu vynikající trakci a stabilitu. Můžete bez problému projet, jakkoliv ostré, zatáčky s pocitem plynulosti a s údivem, jak vůz BMW X2 krásně sedí.

Jak snadno přijít o řidičák

Rozhodnutí úřadu o odnětí řidičského oprávnění je zlým snem každého řidiče. I když si to spousta lidí neuvědomuje, přijít o řidičský průkaz a vůbec o tom ani nevědět není nic nemožného. Od roku 2012 totiž pro každého lékaře platí povinnost nahlásit na místně příslušný úřad pacienty, kteří nejsou schopni řízení. A takových případů jsou každoročně tisíce.
 zabavené řidičáky
CO SE MŮŽE STÁT
Vyhledat psychoterapeuta, když máte špatné životní období, to přece není dnes nic zvláštního ani neobvyklého. Skončí léčba a po nějaké době dostanete téměř šok, když vám přijde dopis s červeným pruhem a v něm, že ze zdravotních důvodů nesmíte dál řídit. Údajně jste závislí na alkoholu, lécích či máte závažné poruchy spánku. O ničem jste nebyli informováni, a tak si musíte u jiného odborníka vyprositlékařský posudek, že žádnou takovou nemocí netrpíte a u svého praktického doktora si nechat vydat potvrzení pro úřad. Možná si lékař vaše potíže špatně vysvětlil, ale v každém případě je to z jeho strany závažné pochybení, protože lékař by měl vždy mít jistotu. Přesto se to však děje.
 řidič pohodář
RADĚJI SI VŽDY VYZVEDÁVEJTE POŠTU!
Právě o to se musí držitel řidičského průkazu starat. Jinak se o pozvání na přezkum k ošetřujícímu lékaři nemusíte dozvědět a zákonné lhůty začínají běžet i bez vašeho vědomí. Lékař vás nahlásí jako nezpůsobilého a z jednoho nevyzvednutého dopisu se může stát docela slušný průšvih, neboť postup úřadů bývá v těchto případech celkem rychlý.
 
NEJČASTĚJŠÍ DŮVODY PRO ZÁKAZ ŘÍZENÍ:
·         vážné poruchy zraku a sluchu
·         závislost na alkoholu, drogách či lécích
·         diabetes a infarkt s výjimkou nekomplikovaných stavů
·         epilepsie či spánková apnoe
·         duševní poruchy
·         nedostatečná činnost ledvin
lékař u počítače
Velmi často jde o nemoci, spojené se stářím. Někdy je zase nezpůsobilost k řízení časově omezena, ale je-li to déle než na tři roky, musí se dělat znovu zkouška v autoškole v plném rozsahu!

Milovníci motorek

Potkáváme je na silnici každý rok, jen co sleze sníh a trošku se oteplí. To hned vyrážejí na svých silných mašinách i dědečkové na starých prskoletech na ryby, utéci do klidu od požadavků babiček.
Ale podívejme se dnes právě na muže a ženy, kteří jezdí na těchto jednostopých vozidlech různého stylu, vzezření i síly. Jednu skupinku nám tvoří motorkáři, spíše by se je dalo nazvat skútraři, kteří používají své stroje, které nemají příliš velký výkon jako dopravní prostředek na nákup, pohyb po městě a cesty do práce. Jejich rychlost málokdy překročí sto kilometrů v hodině, protože to jejich stroje o malé kubatuře nezvládají.
motocross motorka
Ale hlavní skupinou motorkářů na našich silnicích jsou motorkáři, kteří mají své stroje jako koníčka. Jen tak se seberou a jedou stovky kilometrů někam a zase se vrací. Jejich jízda často připomíná šílence jedoucího nesvětelnou rychlostí, proplétající se mezi auty v obou směrech jako hbití hadi. Také je málokdy potkáme samotné, obvyklé je, že jich jede celá velká skupina čítající i třicet strojů, řízených jak ženami, tak muži. Pro tuto skupinu je motorkářství životním stylem, kterého se jen tak snadno nevzdávají. Jezdí na dovolené na svých strojích, starají se o ně jako o něco velmi vzácného, leští je a udržují ve výborné kondici. Někteří motorkáři uznávají pouze jeden typ motorek a to jsou potom takové podskupiny druhů motorkářů. Obvykle na sobě mají příslušné oblečení odpovídající motorkářskému stylu, ti rozumnější mají bezpečnostní obleky, které jim alespoň částečně umí zachránit život, v případě kolize. Tyto obleky se už dělají dokonce i s airbagem, který se před dopadem nešťastníka na zem nafoukne a utlumí tak jeho pád.
honda motorka
Bohužel úrazy na motorce bývají velice vážné, protože na motorce nejste ničím pořádně chráněni jako v automobilu, i když máte na hlavě helmu a bezpečnostní oblek. Proto motorkáři, jezděte prosím opatrně, jde o Vaše životy.

Vždy si můžete vybírat

Napadlo Vás někdy to, že byste se mohli zamyslet nad tím, kolik vlastně platíte za svícení ve Vašem bydlení? Věřte tomu, že se mnohdy jedná o částky, které zaručeně nejsou zrovna nízké. I když jsou žárovky drobné, jejich spotřeba elektrické energie není zanedbatelná, zvláště v případě, když se zamyslíte nad tím, kolik doma takových drobných spotřebičů máte, a jak často je používáte. To Vám potom může vyjít poměrně velké číslo, které nejednoho překvapí.bulb

Světelné zdroje, na které je spolehnutí

Pokud navíc stále používáte klasické žárovky, měli byste si uvědomit, že takové světelné zdroje jsou v dnešní době již dávno zastaralé, a je dobré se zamyslet nad tím, zda by nebylo dobré je vyměnit za takové, které jsou mnohem více ekonomické a podstatně modernější. Můžete si být naprosto jistí tím, že takové světelné zdroje existují, a že je na ně poměrně velké spolehnutí, a proto této skutečnosti kdykoliv využijte.
Moderní technologie, na kterou se můžete spolehnout
V dnešní době jsou velice oblíbené takové žárovky, které disponují technologií LED. Jejich spotřeba elektrické energie je opravdu velice nízká, takže díky nim nebudete muset za svícení platit zdaleka tolik, kolik momentálně platíte, což je poměrně výhodné. Ušetříte tak svoje peníze a nebudete si muset s ničím dělat starosti, protože vše bude tak, jak by to mělo být.
Vyberte tu správnou možnost
Jestli tedy přemýšlíte o změně světelných zdrojů, zaručeně by se Vám mohly hodit takové, které budou pasovat do Vašeho bydlení. Patice e27 je velice rozšířená, a proto se můžete spolehnout na to, že bude vyhovovat také Vám. Když tedy investujete do kvalitních a spolehlivých světelných zdrojů, tak si zaručeně můžete být jistí tím, že ušetříte svoje peníze.lbulb