Milovníci motorek

Potkáváme je na silnici každý rok, jen co sleze sníh a trošku se oteplí. To hned vyrážejí na svých silných mašinách i dědečkové na starých prskoletech na ryby, utéci do klidu od požadavků babiček.
Ale podívejme se dnes právě na muže a ženy, kteří jezdí na těchto jednostopých vozidlech různého stylu, vzezření i síly. Jednu skupinku nám tvoří motorkáři, spíše by se je dalo nazvat skútraři, kteří používají své stroje, které nemají příliš velký výkon jako dopravní prostředek na nákup, pohyb po městě a cesty do práce. Jejich rychlost málokdy překročí sto kilometrů v hodině, protože to jejich stroje o malé kubatuře nezvládají.
motocross motorka
Ale hlavní skupinou motorkářů na našich silnicích jsou motorkáři, kteří mají své stroje jako koníčka. Jen tak se seberou a jedou stovky kilometrů někam a zase se vrací. Jejich jízda často připomíná šílence jedoucího nesvětelnou rychlostí, proplétající se mezi auty v obou směrech jako hbití hadi. Také je málokdy potkáme samotné, obvyklé je, že jich jede celá velká skupina čítající i třicet strojů, řízených jak ženami, tak muži. Pro tuto skupinu je motorkářství životním stylem, kterého se jen tak snadno nevzdávají. Jezdí na dovolené na svých strojích, starají se o ně jako o něco velmi vzácného, leští je a udržují ve výborné kondici. Někteří motorkáři uznávají pouze jeden typ motorek a to jsou potom takové podskupiny druhů motorkářů. Obvykle na sobě mají příslušné oblečení odpovídající motorkářskému stylu, ti rozumnější mají bezpečnostní obleky, které jim alespoň částečně umí zachránit život, v případě kolize. Tyto obleky se už dělají dokonce i s airbagem, který se před dopadem nešťastníka na zem nafoukne a utlumí tak jeho pád.
honda motorka
Bohužel úrazy na motorce bývají velice vážné, protože na motorce nejste ničím pořádně chráněni jako v automobilu, i když máte na hlavě helmu a bezpečnostní oblek. Proto motorkáři, jezděte prosím opatrně, jde o Vaše životy.