Léčba hemoroidů v domácím prostředí

Co to vlastně je?
Jedná se o křečové žíly v oblasti konečníku, které mohou být bolestivé. Mohou krvácet a mohou je doprovázet nepříjemné okolnosti. Dělíme je na vnitřní a vnější. Vnější bývají více bolestivé. Můžete je hmatem nahmatat. Jsou viditelné okem u análního otvoru. Jsou více bolestivé. Vnitřní hemoroidy necítíte, ale často je doprovází krvácení, kterého se spoustu lidí lekne a jde raději k lékaři, protože pohled na krev je vyděsí.
lékař se zprávou

Jít k lékaři?
V každém případě byste měli zajít ke svému obvodnímu lékaři, abyste se ujistili, že se nejedná o nic horšího. Nemusíte se stydět, protože tuto „nemoc“ má hodně lidí okolo vás a nelze nijak poznat. Takže doktor už toho viděl opravdu dost. Navíc se v průběhu jeho školy s tím problémem již jistě setkal. Doktor/ka vám může alespoň poradit, jak se léčit a jaké jsou formy léčby. Pokud však nechcete jít k dalšímu lékaři, u kterého se nejčastěji diskutuje o odstranění hemoroidů, tak se můžete pokusit léčit je samostatně doma. K tomu existují určité metody, bylinky atd.
police na dózy
Domácí léčba
Důležité je dbát na hygienu. Po každé stolici se umýt vlažnou vodou a používat jemné mýdlo, které nedráždí. Pomocníkem vám bude určitě dubová kůra, kterou zakoupíte v lékárně. Dělejte si sedací koupele z dubové kůry. Do misky si dáte dubovou kůru a tu zalijete horkou vodou (jako čaj). Až voda vychladne a bude pouze teplá, a ne horká tak můžete provozovat sedací koupel. Pokud nechcete sedací koupel, tak si můžete koupit dubovou kůru ve formě gelu, kterou aplikujete na hemoroidy (vnější). Na vnitřní pomáhají spíše čípky, které zastavují krvácení a pomáhají při léčbě. Nemusíte se spoléhat pouze na čípky, ale můžete využít i mast, ke které se prodává aplikátor, který se zavádí do konečníku, tak abyste mohli aplikovat mast i na vnitřní hemoroidy. Hodně informací najdete také na internetu.