Čím více se tančí, tím více se ušetří

Máte rádi noční život? Jsou města a místa, kde to doslova nočním životem dýchá. Jestliže někdy navštívíte Londýn, zkuste se podívat do jednoho zajímavého nočního klubu. Jmenuje se CLUB4CLIMATE a není to jen tak obyčejná dupárna. Klub založil ekologický aktivista a politik Andrew Charalambous. A právě šetření životního prostředí měl jeho zakladatel na mysli především.
světelné efekty
·        Jedno z překvapení, které je s ekologií přímo spojeno, vás čeká už u vchodu.
·        Návštěvník, který přijel svým vozem, zaplatí deset dolarů vstupného.
–         Přišli jste pěšky?
–         Přijeli jste na kole?
–         Dopravilo vás sem metro?
Tak neplatíte nic.

Tanec v klubu chrání naši planetu

Od vstupu vlastně už z údivu nevyjdete. Uvnitř vás zaujme podlaha, která je zalitá umělou mlhou a problikává tu celá řada laserových paprsků. Tato podlaha je první svého druhu na světě.
·        Čím je tak výjimečná?
·        Vysává z vás energii.
Dělá to ale naprosto ekologicky a bezbolestně, takže to vůbec nepoznáte. Parket je piezoelektrický. Toto zvláštní slovo možná vyvolá v někom obavu a řekne si, že raději na takový parket ani nevstoupí. Není to ale nic nebezpečného.
–         Parket prostě jen dokáže kinetickou energii, kterou vyvíjí tanečníci, proměnit na elektrický proud.
noční klub

Den, kdy je slušná návštěvnost, pokryjí návštěvníci tancem až šedesát procent energetické spotřeby tohoto klubu. Právem se tedy majiteli klubu přezdívá doktor Země. Jeho experimenty, které jsou vždy v souladu s ochranou životního prostředí, ho mnohdy vyjdou na pěkné peníze. Vzhledem k tomu, že jsou na jeho kontě v přepočtu tři miliardy korun, může si nějaký ten experiment určitě dovolit. Podmínky v klubu jsou přísně ekologické i pro personál. Jestliže odhodí některý ze zaměstnanců odpadky do špatné nádoby, může si hledat místo jinde. Klub pochopitelně používá téměř výhradně recyklované vybavení.