Co byste měli vědět o kryptoměnách?

·         Votalita
 
Kryptoměnám lze obecně přiřknout vysokou votalitu – míru kolísání hodnoty. Votalitu lze částečně spojit s rizikovostí investice. Ačkoli kurz těchto aktiv často letí vzhůru, nejsou u nich výjimkou strmé pády, často i o více než 20%. Tento typ investice pak musí dobře zvážit ti, kteří neumí udržet emoce na uzdě, nebo mají „slabé srdce“.
 bitcoin a dollar
·         Je tu jen Bitcoin?
 
Mnozí stále žijí v domnění, že je Bitcoin synonymem kryptoměny. Stále aktuálnější jsou však tzv. altcoiny – ať už Ethereum, Litecoin či Dash. V současnosti je v oběhu téměř 1500 kryptoměn, které investoři mohou koupit. Více než 20 jich pak má tržní kapitalizaci, která přesahuje 1 miliardu dolarů.
 Jen zlomek je však kvalitních, vhodných na investici, která nebude pouhý gambling.
 
Bitcoin však zůstává nadále králem džungle. Byla to první obchodovatelná kryptoměna, která byla uvedena na trh. V současné době představuje až 54% tržních kapitalizace všech kryptoměn. Ostatní tak často jen kopírují jeho cenový vývoj. Často je jeho význam přirovnáván ke vztahu peněz a zlata (v době kdy peníze ještě byly kryty zlatem).
 
·         Těžaři
 
K převodům bitcoinu dochází v blockchainu neustále – to se neobejde bez přičinění těžařů. Pokud někdo nedrží záznamy o všech transakcích, nemají význam. Úkolem těžařů je potvrdit tyto transakce a zapsat je.
 kryptoměna btc
·         Zakáz kryptoměn?
Legislativní úprava je v kryptosvětě jedním z nejožehavějších témat. Vzhledem k jejich neregulovanému a decentralizovanému charakteru se některé země rozhodly zcela zakázat obchodování, nebo používání digitální měn.
Obchodování s kryptoměnami, placení nimi, nebo nákup zboží a služeb v digitálních měnách je nezákonné v hned několika zemích. Například v Nepálu, Maroku, Kyrgystánu, Bolívii, Bangladéši a Ekvádoru.
Nicméně ani další regulace nejsou vyloučeny. Tato otázka aktuálně pálí nejen v Rusku a Číně.