Krásy Blanenského lesa

Pro někoho je výšlap na nějakou horu nebo vysoký kopec tím nejkrásnějším adrenalinovým zážitkem. Pro nás ostatní je to noční můra. Přesto bychom se rádi nechali opájet krásou, kterou lze vidět jen z té nedostupné výšky.
budovy v českém krumlově
§  Pokud i vy patříte do této skupiny poněkud pohodlnějších cestovatelů, nechte se prostě na vysněný kopec dopravit.
§  A nemám na mysli vršky Himalájí, kde byste museli přemlouvat nějakého místního Šerpu, aby si vás naložil na záda.
Zůstaneme doma a vybereme si některý z našich kopců, na který se necháme vyvézt lanovkou. Krásný výhled je z nejvyšší hory jihočeského Blanenského lesa, která dostala název Kleť. První pohodlní turisté mohli této vymoženosti využít už v roce 1961.
§  Až v klidu a pohodě absolvujete „výstup“ dlouhý téměř tisíc osm set metrů, můžete navštívit zajímavou astronomickou observatoř.
§  Jestliže jste po tomto výkonu ještě ochotni vyšlápnout sto deset schodů, dostanete se o dalších dvacet metrů výše útrobami nejstarší kamenné rozhledny „Josefova věž“, kterou tu nechal vybudovat kníže Josef II. ze Schwarzenbergu.
o   Za příznivého počasí dohlédnete až k dalekým Alpám nebo můžete vidět i známou jadernou elektrárnu Temelín.
A abyste si přeci jen trochu zasportovali, tak je možné využít půjčovnu terénních koloběžek a z vrcholu se dostat téměř vlastními silami.
rozhledna s restaurací

Skvosty, které nám tu zanechali předkové

I v nižších nadmořských výškách na vás čekají krásy, které rozhodně nikde jinde na světě neuvidíte. Uvítá vás výstavní město Český Krumlov, které je proslulé nejen svou nádherou, ale také tím, že se v jeho centru nachází druhý nejrozsáhlejší zámecký areál v Čechách. Ale určitě u této barokní perly ještě své putování nekončete. Čeká na vás klášter Zlatá Koruna ze třináctého století, který dnes nabízí několik zajímavých prohlídkových tras. A ty rozhodně stojí za zhlédnutí.