Připravujete si jídlo doma a vyhněte se polotovarům!

Nejnovějším trendem, který se nám samozřejmě postupně objevuje v ulicích již nějakou tu dobu, respektive několik sezon, jsou kalhoty s širokými nohavicemi. Ženy je nosí hlavně proto, že dokáží zakrýt kdejakou chybku na postavě a ke všemu působí vždy velmi elegantně. Samozřejmě je potřeba umět správně nosit a kombinovat s vhodnými doplňky.

duhová sukně

Takové kalhoty najdeme s obrovským počtem střihů, ale výsledný efekt je dost často stejný. Takové kalhoty se liší spíše svými detaily a vypracováním, nežli rozdílností střihu a tvaru jako takového. Stylisté říkají, že tento typ kalhot s vysokým pasem mohou slušet opravdu každému. Ostatně, toto se říkalo i při příchodu úzkých kalhot.

Pokud chcete i vy alespoň jedny takové zkusit, musíte si vybrat nejprve správnou variantu. Seženete je totiž nejčastěji v těchto variantách:


        rovný střih


        maxi nohavice


        zkrácená délka


        prodloužená délka až na zem

I tato část oděvu se vyrábí samozřejmě v různých materiálech. Ať už to jsou splývavé materiály, manšestr či klasická džínovina.

Podle vašeho vkusu si pak můžete vybrat modely s nařaseným pasem, jednoduché varianty na zip bez zdobení či typy s mašlí v pase.

Ať už se vám líbí jakékoli, vždy vybírejte takové, které půjdou právě k vaší postavě. Pokud máte trošku bříško, určitě potřebujete takové, které mají hladké provedení, protože řasení a mašle by vám ještě přidávaly na objemu. Pokud se naopak řadíte mezi hubené a drobné postavy, pak si můžete dovolit jak řasení a mašle, ale také vzorované druhy látek.
blondýna v černém

Co se týče svršků, hodí se krátké svršky a volné a široké košile. U těchto kalhot je ale potřeba vědět, že všechny takové svršky musí být alespoň v přední části zastrčeny dovnitř a nenosí přes!

Pro většinu žen pak bude platit, v případě, že se rozhodnou pro takovou módu, že čím vyšší podpatek, tím lepší. Nicméně, máte-li to štěstí a máte dlouhé nohy, můžete si dovolit i podpatky nízké. Tyto kalhoty obzvlášť pak sluší ženám, které mají typicky ženskou postavu, tedy pěkně tvarované boky a úzký pas!

Že ještě nemáte nic takového ve svém šatníku? Je třeba to napravit!

Podzimní sako

Saka a blejzry hrají v módním světě prim. Za každých okolností na nás působí elegantně, luxusně a sexy. Kromě toho je možné sako ponosit s jakýmkoli dalším kouskem z našeho šatníku. Nejenom, že jsou ideálním svrškem do zaměstnání a kanceláře, ale jsou skvělým tipem i pro volnočasové odívání. Začátkem podzimu je vhodné sako, či blejzr skombinovat s letním šatníkem. Černé, anebo šedé sako je prostě klasika. Zkuste takovéto sáčko ale doladit například:
·         s kraťounkými šortkami
·         oblíbenými džínami
·         s letními šaty
·         plátěnými kalhotami
sako v ruce

Zrovna tak jsou k černému, případně šedému saku perfektní kousky ve výrazných barvách. Proto se nebojte doplnit takovéto sáčko kupříkladu barevným páskem.
·         Šedé sako by pak mohlo být jak s nějakým jemným vzorkem, tak i proužkem. Ponosíte jej v pohodě třeba k otrhaným džínům, anebo k pouzdrové sukni. V obou případech však bude vypadat šedé sáčko skvěle. Šedé sako se na rozdíl od toho černého klasického mnohem lépe kombinuje s jinými módními kousky.  Případně můžete šedé sako zkombinovat i s dalšími odstíny šedé.
dívka v saku

Jak sako nosit?

Sako, případně blejzr bude vypadat vždy elegantně, ať už si jej obléknete přes svoji oblíbenou tenkou košili, anebo přes lehoučký top.
·         Jako ideální doplněk k saku volte převážně stříbrné šperky, anebo bílé zlato.
·         Náhrdelník takovému sáčku bude nejvhodnější ten dlouhý. Nejenom, že zvládne prodloužit vaši siluetu, ale zároveň dodá celému vašemu outfitu šmrnc a eleganci.
·         Jednobarevné sako si potom žádá efektní brož.
·         Jako obuv jsou k sáčku či blejzru vhodné baleríny, případně pohodlné lodičky.
·         Vyrážíte-li na schůzku, klidně k saku nazujte i lodičky s jehlovým podpatkem.
 Nejnovějším trendem jsou nyní pestrobarevná saka, která hýří veselými vzory, jako jsou kupříkladu:
·         puntíky
·         proužky
·         geometrické tvary
·         atypické tvary

MÓDA V KRUHU ČASU

Výrazem „ módase rozumí, že v daném období je upřednostňovaný určitý vzhled oděvů, úpravy vlasů a zevnějšku obecně.
žena v poli s obilím
Móda je „jako živá“. Třeba jen 20. století, kolik mělo trendů! Zpočátku měla velký vliv na módu Paříž se svými umělci /vznik nadčasových značek- Prada, Gucci…/ V 1. světové válce byl vývoj módy ochromen, modely se zjednodušovaly, byla snížená kvalita. Naopak v meziválečném období si lidé začali užívat života, byl rozvoj klasické, elegantní módy (Coco Chanel), ale i módy vyrovnávající se mužům, pohodlné šaty, typické bylo experimentování. Ve 2. světové válce se, kvůli nedostatku materiálů, docenila bavlnu a len. Francouzky provokovaly červenými rty a barevnými šaty. Velkým mezníkem byla 50. léta-vznik nových materiálů, celková pěstěnost, luxus, salóny. 60léta- volnost, výrazné líčení očí, příčesky, paruky, krátké vlasy, vznik nových značek. 70léta- jsouv móděvýstřelky, přírodní materiály, psychedelické vzory, unisex móda/džíny/, úplety, plisování. 80léta- móda odráží vztah k životu a k práci. Lesklé materiály, inovace pánských obleků /G.Armani/, dámské kostýmy.90léta- konzumní společnost, minimalismus, basic kousky oblečení, kvalitní materiál.
roztrhané džíny
 21století –nemá typické znaky, porušuje se minimalismus, je svoboda, volnost, prolínají se kultury, trendy se rychle mění, široké spektrum značek a objevuje se inspirace minulými lety!  Novým jevem ve vytváření oděvů je zapojení  vědy a moderní technologie.Pracuje se na tzv. „chytrém oblečení“.EU spolufinancuje program BIOTEX, má za cíl textilii, která by uměla reagovat na zdraví organismu. V látce zabudované senzory by vyhodnotily složení potu, a tím zjistí, jak se organismu daří. Na trhu je již bunda Navjacket, která má v rukávu integrovanou GPS a v kapuci audiovis. systém. V armádě je trend vyvinout takový materiál, který např. odrazí střelu, při zranění zabrání vykrvácení a zároveň vpraví do organismu léčivo. Nebo se vytváří oděvy, které budou, jako chameleon, měnit barvu podle prostředí.

Každá žena může být dokonalá

Je asi málo žen, které o sobě nepochybují, když mají vystavit své tělo na pláži jen v plavkách. A přitom mají všechny dokonalou postavu. Alespoň téměř všechny. Jen má každá dokonalou postavu do jiného střihu plavek. Je potřeba se na sebe nejprve podívat do velkého zrcadla a zjistit, co bychom (my dámy) měly zdůraznit, a od čeho raději odvést pozornost.
děvče a plavky

·        Máte plné tvary?Není důvod se za kypré boky stydět. Naopak. Je mnoho mužů, kterým se ženy s Vaší postavou líbí.
Je jasné, že i přesto budete chtít své křivky tak trochu zakrýt. Rozhodně tedy zvolte plavky vcelku, které hezky vytvarují postavu. Ideální je přivábit pohledy někam jinam. Pokud zvolíte plavky, které mají dole přidaný volán a nahoře rafinovaný výstřih, bude to jistě to pravé.
·        V současné době si mnoho žen přeje mít velké poprsí. Pro některé ženy to ale může představovat trochu problém. Přeci jen, ne každá z nás chce být středem pozornosti.
Základem by měly být pevné košíčky a širší ramínka. Ta se nebudou zařezávat nepříjemně do ramen. Na výběr takového druhu podprsenky existuje jeden osvědčený trik. Zkuste v kabince nadzvednout ruce a udělat několik rychlých pohybů. Tak zjistíte, jestli budou prsa držet tak, jak mají.

Něco zmenšit a něco zvětšit

Trápíte se tím, že Vám po dětech zůstalo bříško? To je sice nepříjemné, ale ne neřešitelné. Plavky vcelku se zvýšeným pasem faldíky schovají. Jako vzorek je vhodný svislý proužek, který postavu prodlouží a faldíky zamaskuje.
·        Nejlépe jsou na tom dívky a ženy, kterým příroda dala do vínku štíhlou postavu. Může na sebe navléknout opravdu všechno.
batole v plavkách
Taková žena nemusí mávat v kabince rukama, protože jí prostě nemá co vypadnout. Ale že by to přeci jen chtělo nahoře tak trochu přidat? Vyztužené košíčky Vám zvětší velikost ňader spolehlivě. Nejdůležitější rada na závěr. Milé dámy, myslete na to, že jsme každá jiná proto, abychom mohly být všechny pro někoho krásné.

Strava je základ

Pokud chcete zhubnout, tak je Vám nejspíš více než jasné, že se musíte zaměřit na změnu svého životního stylu. Základním krokem je to, že si uvědomíte, kde děláte chybu a změníte něco na svém stravování. Když se budete stravovat vyváženě a správně, můžete si být jistí tím, že kila půjdou dolů rychleji, než byste si vůbec mohli myslet, což je samozřejmě velkou výhodou.

červená paprika

Mnozí ale nevědí, jak začít. Taková změna totiž vyžaduje určité přípravy, na které byste neměli zapomínat, a které jsou poměrně důležité. Je třeba rozšířit svoje znalosti o tom, jaké potraviny jsou ideální a na co byste se měli zaměřit.

Nechte to na někom jiném
Navíc pro mnohé pracující lidi je poměrně náročné chystat svačiny do práce. Někdy na to není čas, jindy na to není zrovna chuť, a právě proto je tu krabičková dieta, na kterou se můžete spolehnout i Vy. Věřte tomu, že si i Vy přijdete na své. Budete mít k dispozici vždy vyváženou a kvalitní stravu, která už Vám pomůže dosáhnout takové postavy, po které toužíte.

O nic se nebudete muset starat, budete moct úplně vymazat z hlavy starosti ohledně Vašeho stravování. Uvidíte, že Vám takové řešení bude zaručeně vyhovovat. Ceny navíc nejsou nijak vysoké, o tom se mimochodem můžete přesvědčit .

Získáte tak kvalitní a chutná jídla, díky kterým nebudete muset myslet na to, co si zase dáte ke svačině či k obědu. Vše Vám bude doručeno na to správní místo, a to vždy včas a v tom nejlepším pořádku. Díky tomuto řešení už nebudete muset o nové postavě jenom snít, ale velice snadno a rychle se stane skutečností, která tu pro Vás bude. Uvidíte tedy, že si přijdete na své a zjistíte, že cesta za novou postavou nemusí být tak náročná.

vidlička, krevety, rajčata, okurky